Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Dassault_Systemes_Zoom1 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Anadolu Efes (AEFES, Nötr): Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Tarbes Tarım Ürünleri ve Besicilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin aktif ve pasifini sermaye artırımı yapmaksızın külliyen devralmak suretiyle gerçekleştireceği kolaylaştırılmış usulde birleşmeye yönelik hazırlanan duyuru metni SPK tarafından 29.12.2016 tarihinde onaylanmıştır.

Aselsan (ASELS, Öneri “EKLE”, Nötr): ASELSAN ile ARES Tersanesi arasında Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacına yöneliik Uzaktan Komutalı Silah Sistemi tedariği için 28.12.2016 tarihinde 20mn Euro tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatların 2018 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

Bagfaş (BAGFS, Nötr): Ukrayna ve Yunanistan’a ihraç edilmek üzere Helios-Agrofert ve Teotrade firmalarından alınan CAN ve AS gübre siparişlerinin sevkiyatları tamamlanmıştır.

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri “AL”, Nötr): Emlak Konut ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği, mülkiyeti Galatasaray Spor Kulübü Derneğine ait toplam yüzölçümü 1,1mn m2 olan arsalar üzerinde proje geliştirmek üzere 29.06.2016 tarihinde protokol, 27.12.2016 tarihinde ek protokol imzalamışlardır. Emlak Konut’un söz konusu arsalar üzerinde geliştireceği projelerdeki minimum Galatasaray Spor Kulübü Derneği (Galatasaray Sportif (GSRAY) payı 508,8mn TL olacaktır. İhale yöntemi ile geliştirilecek projelerden elde edilecek gelirin %80’i Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne, %20’si Emlak Konut’a ait olmak üzere paylaşım yapıılacaktır.
Karsan (KARSN, Pozitif): Kırpart Otomotiv Parçaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin %83,26’sına isabet eden payların satış işlemine ilişkin olarak hisse devir sözleşmesi imzalanmış ve hisse satış sonucu Kıraça Holding A.Ş.’den 200mn TL tahsil edilerek satış işlemi tamamlanmıştır.

Net Holding (NTHOL, Nötr): Şirket ve Bağlı ortaklıklarının, 6736 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri gereğince, matrah artırımları, vergi ve sigorta borçlarının yeniden yapılandırılması başvuruları sonrasında, konsolide finansal tablolarından, matrah artırımı için toplam 3mn TL tutarında nakit çıkışı gerçekleşeceği duyurulmuştur. Net Turizm’den (NTTUR, Nötr) de aynı şekilde 2,6mn tutarında nakit çıkışı gerçekleşecektir.

TOFAŞ (TOASO, Öneri “EKLE”, Nötr): Sene sonu envanter çalışmaları nedeniyle 31 Aralık 2016-08 Ocak 2017 tarihleri arasında üretim yapılmayacaktır. Fabrika 09 Ocak 2017 Pazartesi günü üretime başlayacaktır.
Türk Hava Yolları (THYAO, Öneri “AL”, Nötr): VIP hizmetlerde kullanılmakkta olan 1 adet Gulfstream G450, 1 adet Gulfstream G550 ve 1 adet ACJ319 uçak satılmıştır.
Turkcell (TCELL, Nötr): Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin, devir almak suretiyle Turkcell İnteraktif Dijital Platform ve İçerik Hizmetleri A.Ş. ile birleşme işlemleri tamamlanmıştır.

30 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap