Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

www.yeniresim.com_-_lke_Resimleri_-_New_York_-_kiz_Kuleler_Varkan Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Karsan (KARSN; Haberin etkisi: Olumlu )
Şirket, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ile mevcut kısa vadeli kredilerin uzun vadeli yeniden finansmanında kullanılmak üzere 6 yıl vadeli 3 ayda bir anapara ve faiz ödemeli 73 Milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzalamıştır.

Ayrıca şirketin ürettiği araç ve yedek parçaların yurt içi ve yurt dışı satış ve pazarlama faaliyetlerinin merkezi koordinasyonunu sağlamak, yurtdışı ihaleleri ve ihracat faaliyetlerini takip etmek amacıyla, merkezi İstanbul, kuruluş sermayesi 5 Milyon TL olan Karsan İç ve Dış Ticaret A.Ş ünvanlı bir şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Aksa Enerji (AKSEN; Haberin etkisi: Sınırlı Olumlu )
Şirrketin bağlı ortaklıklarından İdil İki Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait 81 MW kurulu güce sahip Kozbükü Hidroelektrik Santrali’nin 89.440.904,91 Amerikan Doları’na satışı konusunda anlaşmaya varılmıştı. EPDK, Ekonomi Bakanlığı ve Rekabet Kurumu tarafından santralin satışı onaylanmış olup, Kozbükü Hidroelektrik Santrali’nin Nas Enerji A.Ş.’ye satışı tamamlandı.

 

 

-Bizim Menkul

27 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap