Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

1302754_770x443 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

ŞİRKET HABERLERİ

Akbank (AKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr): Dün medyada çıkan haber ile ilgili Banka’nın açıklaması şu şekildedir: “Bankamızın yurtdışı para transferleri ile ilgili bilgisayar sistemlerine bir atakta bulunulmuştur. Bankamız gerekli tüm önlemleri ivedilikle almıştır ve tüm sistemlerimiz sorunsuz olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu veya başka herhangi bir konuda müşterilerimize yansıyan herhangi bir olumsuzluk, kayıp ya da güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Bu konunun Bankamızın mali tablolarına önemli bir etkisi olmayacaktır, olası zarar Bankamızı koruyan Bankers Blaanket Bond sigortası kapsamına girmektedir.” Banka hissesi seans içinde görece baskı altında kalmıştı. Banka’nın açıklaması kısmen de olsa olumlu yansıyabilir.
Kardemir (KRDMA, KRDMB, KRDMD, Sınırlı Pozitif): Şirket Yönetim Kurulu tarafından, yatırımcıları korumak amacıyla Şirketin, borsada nominal bedeli 50.000.000 TL tutarına kadar kendi paylarından geri alımının gerçekleştirilmesine ve geri alım için ayrılacak fonun en fazla 50.000.000 TL olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Soda Sanayi (SODA, Sınırlı Pozitif): 2014 yılında başlanan buhar üretim tesisi yatırımı 2016 Aralık ayı itibariyle tamamlanarak devreye alınmıştır.

Tümosan Motor (TMSN, Nötr): Şirketin, Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında, Proje Uygulama Takvimini başlatmak için avans ödemesi öncesi gerekli tüm işlemleri tamamlamak üzere, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndan dün itibariyle 1 aylık süre alınmış olup, 16/01/2017 tarihine kadar süre uzatımı yapılmıştır.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “EKLE”, Nötr): Bankka, 119 gün vadeli 200mn TL nominal değerli bonoların ihraç ve halka arz edileceğini ve ihraç ve halka arzına ilişkin talep toplama işleminin 19-20-21 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleştirileceğini duyurmuştur. Söz konusu bonolara, fazla talep gelmesi durumunda toplam halka arz miktarı 300mn TL nominal tutara yükseltilebilecektir.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’nin ve Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (“OEDAŞ”) %100 hissesinin Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne devredilmesine, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından onay verilmiştir.

16 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap