Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Dassault_Systemes_Zoom1 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Aksigorta (AKGRT, Pozitif): Şirketin Ocak – Kasım 2016 dönemine ait prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %14 oranında artarak 1,64milyar TL olarak gerçekleşmiştir. 2016 yılının Kasım ayındaki prim üretimi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %60 oranında artarak 141mn TL’ye yükselmiştir.

Avivassa Emeklilik (AVISA, Sınırlı Pozitif): Şirketin Ocak – Kasım 2016 dönemine ait prim üretimi; hayat dalı 125mn TL, hayat dışı 48mn TL olmak üzere toplam 283mn TL olarak gerçekleşirken geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %20 oranında artış kaydetmiştir. Kasım ayı toplam prim üretimi ise 33,3mn TL gerçekleşerek geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %33 oranında artmıştır.

Halk GYO (HLGYO, Nötr): Şirket Kocaeli’nde bulunan “Şekerpınar Ofis Bloğu” binasının kiralama ve satışına yönelik pazarlama süreci için, Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri Danışmanlık ve Tic. A.Ş. firmasından hizmet alınmasına ilişkin sözleşme imzalandığını duyurmuştur.

Sinpaş GYO (SNGYO, Nötr): Şirket, Bursa’da yer alan gayrimenkulü KDV hariç 8mn TL (KDV dahil 9,4mn TL) bedel ile satıldığını duyurmuştur. Değerleme raporuna göre belirtilen varlıklar için takdir edilen değer KDV hariç 7mnTL’dir.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, 119 gün vadeli 200mn TL nominal değerli bonoların ihraç ve halka arz edilmesi amacıyla SPK ve Borsa İstanbul’a başvuruda bulunduğunu duyurmuştur.

13 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap