Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

44342 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

 Garanti Bankası (GARAN, Öneri “EKLE”, Nötr): JCR Eurasia Rating Derecelendirme tarafından yapılan Kurumsal Yönetim Revize Derecelendirme çalışması sonucunda, Banka’nın notu 10 üzerinden 9,20’den 9,27’ye yükseltmiştir.

Halkbank (HALKB, Öneri “AL”, Nötr), Halk GYO (HLGYO, Sınırlı Pozitif): 02.112.2016 tarihinde Halk GYO payları ile ilgili olarak 0,83-0,85 TL fiyat aralığından 1mn adet alış işlemi Banka tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Halk GYO sermayesindeki Banka payı %79,20 olmuştur.
İş Bankası (ISCTR, Öneri “AL”, Nötr): İş Bankası, yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programı kapsamında Avrupa Yatırım Bankasından 159mn USD tutarında yeni kaynak sağladı
Doğuş Otomotiv (DOAS, Nötr): Şirketin %49 oranında paya sahip olduğu, faaliyetleri durdurulmuş bulunan Meiller Doğuş Damper Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’nin üretim ve yönetim binası mevcut demirbaşları ile birlikte satışı için mutabakat sağlanmış olup, tapu devir ve tescil işlemleri tamamlanmıştır. Meiller markasının distribütörlük faaliyetleri ise Şirket tarafından devam ettirilmektedir.
 
Klimasan Klima (KLMSN, Sınırlı Pozitif): Şirketin Yatırım Teşvik Belgesinin süresinin uzatılması ve ilave Yatırım Revizyonu başvurusu sonuçlanmıştır. Buna göre 12,9mn TL tutarındaki yerli ve FOB 2,1mmn USD tutarındaki ithal makine ve teçhizat listelerindeki tutarlar 22mn TL ve FOB 3,2mn USD şeklinde revize edilmiştir. Ayrıca Yatırım Teşvik belgesinin yatırım süresi 30.08.2018 tarihine kadar uzatılmıştır. Diğer yandan, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile 27.06.2016 tarihinde imzalanan ‘Market Tipi Soğutucu Dolap Alımı’ İhale Sözleşmesinin satışlarının tamamlandığı duyurulmuştur.

Polisan Holding (POLHO, Nötr): 31 Ekim 2016 tarihinde kamuya yapılan özel durum açıklamasında, Polisan Holding’in %100 oranında iştiraki Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Polisan Boya”)’nın %50 oranındaki hissesinin satışı için dünyanın ilk 10, Japonya’nın da lider boya üreticilerinden biri olan Kansai Paint Co. Ltd. (“Kansai Paint”) ile yaptığı görüşmeler sonucunda Polisan Boya ve Kansai Paint arasında bir Hisse Satın Alım Sözleşmesi imzalandığını, Hisse devir işlemlerinin, Rekabet Kurulu onayına sunulacağını bildirilmişti. Rekabet Kurumu’na yapılan başvuru olumlu olarak sonuçlanmış olup, Hisse devir aşamasına gelinmiştir. Bu sürecin Aralık 2016’da tamamlanması hedeflenmektedir.

Ulusoy Elektrik (ULUSE, Sınırlı Pozitif): Şirket ile EDCO (Ürdün Elektrik Dağıtım Şirketi ) arasında arasında 09.12.2016 tarihinde opsiyonlu bir dağıtım trafosu satış sözleşmesi (1.452 adet ve 5,9mn USD tutarda) imzalanmıştır.

Vakıf GYO (VKGYO, Sınırlı Pozitif): Şirket tarafından İstanbul Sancaktepe’de 17,5bin metrekare alanlı gayrimenkulün Ak İnşaat Mermercilik ve Gayrimenkul Yatırım Ticaret A.Ş’den 62,5mn TL +KDV bedelle satın alındığını duyurmuştur.

 

12 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap