Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

borsa_3ceyrek_sirket_bilanco_tahminleri_h9554 Günün şirket haberleri ve tavsiyeleri

Bağfaş (BAGFS, Sınırlı Pozitif): Ukrayna ve Yunanistan’a ihraç edilmek üzere toplam 3.020 ton CAN ve AS gübre siparişi alınmıştır. Siparişlerin toplam tutarı 403bin USD olup, sevkiyatlar Aralık ayında tamamlanacaktır. Hisse dün %1,21 oranında değer kazanmıştır.

Halkbank (HALKB, Öneri “AL”, Nötr): Halkbank, Türk Lirası cinsinden vadesi 5 yılı aşmayacak şekilde 6 milyar TL tutara kadar farklı tür ve vadelerde bir veya bbirden fazla defada yurt içinde halka arz edilerek ve/veya tahsisli olarak veya nitelikli yatırımcılara satış yoluyla bono ve/veya tahvil ihraç edilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verildiğini duyurmuştur.
Netaş Telekomünikasyon (NETAS, Sınırlı Pozitif): 12 Temmuz 2016 tarihinde yapılan açıklamada da belirtildiği gibi, Cezayir’de faaliyet gösteren Sonatrach tarafından, yazılım ve donanım COE Faz III çözümünün dizaynı ve uygulaması için düzenlenen 51,4mn USD tutarındaki ihale 11 Temmuz 2016 tarihinde Şirket tarafından kazanılmıştı. Kazanılan ihalenin kapsamında yapılan değişiklikler ve müzakereler sonucunda kesin bedel 44,2mn USD olarak belirlenmiş olup bu kapsamda Şirket ile Sonatrach arasında sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme uyarınca projenin iki yıl içinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB, Öneri “EKLE, Nötr): Banka, Fransız Kalkınma Ajansı’ndan (AFD) temin ettiği 100mn EUR tarında krediye dair anlaşmayı 7 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da imzalamıştır.. Söz konusu kredi, Türkiye’de yer alan firmaların iş sağlığı ve güvenliği yatırımları ile çalışma ortamında cinsiyet eşitliğini gözeten ve kadınların istihdama katılmasını destekleyen firmaların yapacağı yatırımları finanse etmek amacıyla kullanılacaktır.
Metro Holding (METRO, Sınırlı Pozitif; MEPET Sınırlı Pozitif): Metro Holding, bağlı ortaklığı MEPET Metro Petrol ve Tesisleri San.Tic. A.Ş.’ye uluslararası yatırımcı bulmak üzere TARA Danışmanlık ve Finansal Projeler Ltd. Şti.’yi yetkilendirmiştir.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirketin %99,7 oranında hissedarı olduğu Zorlu Solar Pakistan (Private) Limited’ın Pakistan’ın Punjab eyaletinde geliştirmeyi planladığı 100 MW’lık güneş enerji santrali projesi için yaptığı önlisans başvurusu Punjab Power Development Board tarafından kabul edilmiştir. Bu, Pakistan Hükümeti tarafından 3 yıl sonra kabul edilen ilk yenilenebilir enerji önlisans başvurusu olma özelliği taşımaktadır.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, 119gün vadeli 500,55mn TL nominal değerdeki bonoların ihraç edilebilmesi için çalışmalara başlamış olup, söz konusu kıymet ile ilgili talep toplama işlemi gerçekleştirmiştir.

08 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap