Günün şirket haberleri

201512_aylik_sirket_bilancolari_analizi_h9100 Günün şirket haberleri

SABANCI HOLDİNG

Sabancı Holding, 1 yıl içinde Aksigorta hissesi satın alacak.

Şirket, Aksigorta’nin sermayesinin yüzde 2’sine kadar hisselerinin 1 yıl içinde BİST’de satın alınmasını kararlaştırdıĞINI duyurdu. KAP’ta yayınlanan açıklama şöyle:

“Şirketimizin Yönetim Kurulu’nun bugün yaptığı toplantıda;

Şirketimiz iştiraklerinden AKSİGORTA A.Ş. hisse senetlerinin Borsaİstanbul A.Ş.’den 1 (bir) yıl içerisinde Aksigorta A.Ş.’nin sermayesinin %2’sine kadar satın alınmasına; alım işlemleriyle ilgili yapılabilecek her türlü işlem ve sözleşmeleri gerçekleştirmek üzere Yönetim Kurulu Görevli Üyesi ve CEO Zafer KURTUL ile Sigorta Grup Başkanı Haluk DİNÇER’in birlikte ve/veya ayrı ayrı yetkili kılınmalarına karar verilmiştir.

Ayrıca, Aksigorta A.Ş.’deki ortağımız Ageas Insurance International N.V.’ de ortak yönetim prensibi doğrultusunda Aksigorta A.Ş.’nin sermayesinin %2’sine tekabül eden hisse senetlerini 1 (bir) yıl içerisinde Borsa İstanbul A.Ş.’den satın alacaktır. Bu alımlar için Ageas Insurance International N.V. ve Şirketimiz tarafından Ak Yatırım A.Ş. yetkilendirilmiştir.”

ŞİŞECAM

Şişecam’ın üçüncü çeyrek net kârı yüzde 13 düşüşle 162,3 milyon lira oldu.

Şirketin dün akşam KAP’a bildirdiği finansal sonuçlara göre, üçüncü çeyrek hasılatı ise yaklaşık yüzde 8 artışla 2 milyar lira olarak gerçekleşti.

PEGASUS

Pegasus’un üçüncü çeyrek net kârı yüzde 4 artışla 242,8 milyon lira oldu.

Şirketin dün akşam KAP’a bildirdiği finansal sonuçlarına göre, üçüncü çeyrek hasılatı da yüzde 4 artışla 1.37 milyar lira olarak gerçekleşti.

THY

THY’nin üçüncü çeyrek net kârı yüzde 59 düşüşle 548 milyon lira oldu.

Şirketin dün akşam KAP’a bildirdiği finansal sonuçlarına göre, üçüncü çeyrek hasılatı ise yüzde 7 civarı düşüşle 8.7 milyar lira olarak gerçekleşti.

VAKIFBANK

Vakıfbank’ın üçüncü çeyrek solo net kârı bir önceki yıl aynı döneme göre yüzde 81 yükselişle 817,4 milyon lira oldu.

Bankanın KAP’a bildirdiği konsolide olmayan finansal sonuçlarına göre, bankanın kredi ve alacakları ise Eylül sonu itibarıyla 138 milyar lira olarak gerçekleşti.

LOGO YAZILIM

Logo Yazılım’ın kârı yıllık bazda yüzde 21 gerileyerek 14,3 milyon lira oldu.

10 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap