Günün şirket haberleri

1279273_770x443 Günün şirket haberleri

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, 2013 yılında GMTN programı kurulduğunu ve program kapsamında farklı para birimlerinde ve farklı vadelerde ihraç yapmaya hazır hale getirildiğini duyurmuştu. Bu kapsamda, Banka tarafından Türkiye dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere ABD Doları cinsinden tahvil ihracı düzenlenmesi için Emirates NBD PJSC, Goldman Sachs International, ING Bank N.V., National Bank of Abu Dhabi PJSC, SMBC Nikko Capital Markets Limited, Societe Generale ve Wells Fargo Securities LLC yetkilendirilmişttir.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB, Öneri “EKLE”, Nötr): Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından yapılan inceleme sonucunda, 20.10.2016 tarihi itibariyle Bankanın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu %95,19’dan(10 üzerinden 9,52) %95,27’ye(10 üzerinden 9,53) yükseltilmiştir.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “TUT”, Nötr): Banka tarafından çeşitli tertip ve vadelerde yurtdışında ihraç edilmek üzere 1milyar EUR veya muadili yabancı para veya Türk Lirası tutarına kadar ipotek Teminatlı Menkul Kıymet ihracına ilişkin başvuru SPK tarafından onaylanmıştır. Diğer taraftan, Banka tarafından nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 138 gün vadeli 104,87mn TL nominal değerdeki bononun ihraç edilebilmesi için çalışmalara başlandığı ve söz konusu kıymet ile ilgili talep toplama işleminin gerçekleştirildiği duyurulmuştur.

Akbank (AKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, 1 yıllık dönem içerisinde yurtdışında toplamda 4 milyar USD veya muadili yabancı para veya Türk Lirasıı tutarına kadar borçlanma aracı ihracı (SPK ve diğer yetkili merciler nezdinde başvuruların yapılarak gerekli izinlerin alınması) yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiğini duyurmuştur.

Alkim Kimya (ALKIM, Sınırlı Pozitif): Şirket yıllık 100bin ton kapasiteli Potasyum Sülfat Tesisi Yatırımının fizibilite çalışmalarına başlanılması için Yönetim Kurulu Kararı alındığını duyurmuştur.

Anel Elektrik (ANELE, Nötr): 11.08.2016 tarihinde yapılan açıklama ile Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin tamamının, Acredo Technology BV’ye satışı konusunda alıcı taraf ile devam eden müzakerelerin olumlu şekilde sonuçlandığı, 14.01.2016 tarihli hisse devir sözleşmesi hükümleri üzerinde yapılacak güncellemeler ve bu kapsamda yerine getirilmesi gereken şartlar konusunda mutabık kalındığı ve bu kapsamda, 20 Eylül 2016 ya kadar hisse devir sözleşmesinde öngörülen şartları yerine getirmek suretiyle, hisse devir sözleşmesinin imzalanmasının pplanlandığı bildirilmişti. Bahse konu sürenin Acredo Technology BV nin talebi üzerine 20 Ekim 2016 tarihine kadar uzatıldığı 20 Eylül 2016 tarihinde kamuya açıklanmıştır. Bu defa Alıcı taraf Acredo Technology BV hisse devir sözleşmesinde öngörülen şartları zamanında yerine getirebilmek için 20 Kasım 2016 tarihine kadar ek süre tanınmasını talep etmiş olup, bahse konu süre tarafımızca uygun görülerek alıcıya 20 Kasım 2016 tarihine kadar ek süre tanınmıştır.

 

Çemtaş Çelik (CEMTS, Sınırlı Pozitif) BUCIM (Sınırlı Negatif): Şirketin sahip olduğu Bursa Çimento hisselerinin işlem hacmi yüksek aracı kurumlar ile komisyon oranları da görüşülerek 31/12/2016 tarihine kadar hissenin, uygun piyasa şartları ve en iyi fiyat ortalaması ile satışı yönünde karar alındığını duyurmuştur.

Reysaş GYO (RYGYO): Şirket Eskişehir portföyünde yer alan 16.713 m2 arsa üzerinde bulunan 3.987 m2’lik depolama alanını 31/12/2016 tarihine kadar kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 31/12/20016 tarihine kadar yaklaşık KDV dahil 50bin TL gelir elde edilecektir.

 ZİRAAT YATIRIM

21 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap