Logo reklamı

Günün Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS): Şirket ile Ukraynalı SpetsTechnoExport (STE) askeri iletişim projeleri çerçevesinde askeri iletişim cihazlarının Ukrayna tedariki için off-set anlaşması imzalandı. Bu anlaşma çerçevesinde Ukrayna Savunma Bakanlığı bu ülkenin kara kuvvetleri kullanımı için en güncel teknoloji ve yazılımı edinecek. Off-set anlaşması ticaretin karşılıklı olarak arttırılmasını da öngörüyor. Kaynak: c4defence

Karsan (KARSN, Sınırlı Pozitif): Şirket tarafından Romanya Brasov Belediyesi'nin 30 adet 10 metre, 40 adet 12 metre ve 35 adet 18 metre olmak üzere toplam 105 adet dizel araç alımı ile 3 yıllık bakım sözleşmesini kapsayan ihaleye katılım gerçekleştirilmiş olup, ihale merci taraafından en iyi teklifin Şirket tarafından verildiği bildirilmiştir. İlgili süreçlerin tamamlanması sonrasında Brasov Belediyesi ile sözleşme imzalandığında ayrıca açıklama yapılacak olup, teslimatların 2018 ve 2019 yılları içinde partiler halinde tamamlanması öngörülmektedir. Söz konusu ihale sonucunda gerçekleştirilecek 129mn TL (111mn Ron) tutarındaki cironun, kamuya açıklanan son yıllık mali tablolardaki (31 Aralık 2017) brüt satış hasılatı tutarına oranı %13,1'dir. 

Orge Enerji (ORGE, Nötr): Şirketin, İstanbul'da inşası devam etmekte olan Dudullu-Bostancı Metro Projesi'nin ihale edilen idari bina ve depo binası ile iki istasyonuna ilişkin tüm elektrik işlerine yönelik olarak verdiği 1,9mn EUR + KDV tutarındaki teklifinin uygun görülmesiyle, işveren Şenbay-Kolin-Kalyon Dudullu Bostancı Metro Yapım Ortaklığı ile alt yüklenici sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. İşin Haziran 2019'da bitirilmesi planlanmaktadır.

Turkcell (TCELL, Öneri "EKLE", Nötr): %100 bağlı ortaklığı Lifecell Veentures Coöperatief U.A.'nın ("Lifecell Ventures") sermayesi 5mn TL (930.354 EUR) artırılarak 1,7 milyar EUR'ya çıkarılmıştır. Sermaye artırımına ait yeni pay alma hakkının tamamı ödenmiştir.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB, Öneri "AL", Nötr): Banka Yönetim Kurulunca verilen yetki çerçevesinde, uluslararası piyasalardan bankaların katılımıyla, 367 gün vadeli toplamda 168,5mn EURO ve 25mn USD tutarında olmak üzere iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredi anlaşması, 3 Temmuz 2018 tarihinde imzalanmıştır

 

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*