Logo reklamı

Günün Şirket Haberleri

Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT, Sınırlı Negatif): Şirket'in Kasım 2017 tarihindeki prim üretimi bir önceki yılın...

Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT, Sınırlı Negatif): Şirket'in Kasım 2017 tarihindeki prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %15 oranında azalarak 48,3mn TL'ye gerilemiştir. 2017 yılının Ocak - Kasım dönemindeki prim üretimi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %18 oranında artarak 520,2mn TL'ye yükselmiştir.
 

Enka İnşaat (ENKAI, Öneri "EKLE", Sınırlı Pozitif): 18.12.2017 tarihinde Siemens, TAIF Grubu'na ait Nizhnekamskneftekhim ile Tataristan'da inşa edilecek 495 MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santrallinin anahtar teslimi olarak yapımı için bir sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli 350mn EUR olup, Siemens ile işbirliği anlaşması kapsamında EPC müteahhidi olarak ENKA'nın payı 245mn EUR mertebesindedir. Santralin 2021 mayıs ayında faaliyete geçmesi beklenmektedir.

 

Halkbank (HALKB, Öneri "AL", Nötr): JCR-Eurasia Rating, Halkbank'ı en yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu 'AAA (Trk)', görünümünü ise 'Stabil' olarak teyit etmiştir. Ayrıca Banka'nın Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notunu, 'BBB-' olarak teyit etmiştir.

 

Özak GYO (OZKGY, Nötr): Şirket tarafından, Grup imkânları kullanılmak suretiyle ve köprü kredi şeklinde olmak üzere, 1mn EUR Euro tutarda ve Euro Libor + %1,75 faiz oranlı, 319 gün vadeli finansman sağlanmıştır.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*