Günün Şirket Haberleri

Eczacıbaşı İlaç (ECILC, Nötr): İş ortaklığı Eczacıbaşı Schwarzkopf Kuaför Ürünleri Pazarlama A.Ş.’de sahip olunan toplam 1.17mn TL nominal bedelli payların, 2,92mn EUR satış bedeli ile Henkel’e satılmasına ve pay satış bedelinin, pay devir tarihi itibariyle yeniden organizasyona ilişkin masraflara bağlı olarak yapılabilecek düzeltmeye tabi olmak şartıyla, kapanış tarihinde peşin olarak tahsil edilmesine karar verilmişti. Eczacıbaşı-Schwarzkopf’da sahip olunan payların tamamının Henkel Central Eastern Euurope Operations Gesellschaft GmbH’ye satışı işlemi dün tamamlanarak, kapanış tarihi itibarıyla pay devir bedeli 2,93mn EUR olarak belirlenmiştir. Kapanış tarihi öncesi döneme ilişkin olarak Eczacıbaşı-Schwarzkopf adına tazminat yükümlülüğü doğması halinde, tazminatlar satıcıların payları oranında alıcıya ödenecek olup, Henkel 2,94mn EUR tutarındaki satış bedelinin tamamını dün peşin olarak ödemiştir.

Garanti Banaksı (GARAN, Öneri “EKLE”, Nötr): Garanti Bankası, İpotekli Menkul Kıymet İhracı programı kapsamında Kobilerin finansmanında kullanılmak üzere yurtdışı piyasalardan 5 ya da 6 yıl vadeli EUR 200 milyon karşılığı TL tutarında finansman sağlamak üzere sözleşme imzaladı.
Karsan (KARSN, Nötr): Şirket ABD Posta Servisi’nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci kapsamında ihale mercii tarafından Şirkete siparişi verilen 6 adet prototip siparişinden 2 adedinin teslim edilmek üzere yola çıktığını, kalan 4 adedin ise 2017 Eylül ayı sonuna kadar yola çıkmasının planlandığını duyurmuştu. Eyylül ayı sonu itibariyle, kalan prototip siparişinin tamamı yola çıkmıştır. İhale mercii, kendisine teslimatları 2017 yılı son çeyreğinde tamamlanacak prototipleri 6 ay süreyle test ederek nihai tedarikçisini/tedarikçilerini belirleyecektir.

 

Türk Telekom (TTKOM, Öneri “EKLE”, Nötr): Reuters’ın haberine göre Saudi Telecom, Türk Telekom’un büyük ortağı Otaş’ın borç yapılandırma müzakerelerinde, kreditörlerle görüşmelerin sürdüğünü belirtirken, Hazine’ye mektup yazarak Kasım’a kadar ek süre istedi. Hazine Ağustos’ta Saudi Telecom’a mektup göndererek temerrüt sorununu 60 gün içinde çözmesini istemişti, süre 1 Ekim itibariyle dolmuştu. (Kaynak: Bloomberg)
Batıçim Çimento (BTCIM, Nötr): Şirket fabrikasının Döner Fırın-1 ve Döner Fırın-2 hattında yapılacak revizyon çalışmaları nedeniyle, Döner Fırın-1 31.10.2017 ve Döner Fırın-2 16.10.2017 tarihine kadar durdurulmuştur. Yeterli miktarda klinker stoğunun bulunması dolayısıyla, çimento üretim ve satışlarının bu duruştan etkilenmeyeceği belirtillmiştir.

 

Kaynak : Ziraat Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap