Günün şirket haberleri

Aksa Akrilik (AKSA, Sınırlı Pozitif): 7 Haziran 2017 tarihinde Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Cemal Dördüncü tarafından yapılan basın açıklamasına istinaden Şirket kamuoyuna şu açıklamayı yapmıştır: “Müşterek yönetime tabi ortaklığımız DowAksa İleri Kompozit Malzemeler Sanayi LTD. ŞTİ. , rüzgar türbini üreticilerinden biri olan Vestas Wind Systems A/S ile türbin kanatlarında kullanılan karbon elyaf pultruze profillerin tedariği için 4 yıllığına 300 milyon dolarlık anlaşma yapmıştır.”

Gübre Fabrikaları ((GUBRF, Sınırlı Pozitif): Şirket’in 2017 – 2018 dönemini kapsayan ve işçi sendikası Petrol – İş ile işveren sendikası KİPLAS arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 07.06.2017 tarihinde anlaşma ile sonuçlanmıştır.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka tarafından Medium Term Note (MTN) programı kapsamında yurt dışında ihraç edilmesi planlanan 1.097 gün vadeli 500mn TL tutarındaki borçlanma aracı için tertip ihraç belgesi alınabilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmuştur.

Anel Elektrik (ANELE, Nötr): Katar da devam projelerinden en önemli kısmını oluşturan Doha metrosu kapsamındaki Red Line South Under Ground ve Red Line South Elevated and At Grade projelerinin malzeme siparişleri sırasıyla %85 ve %98 oranlarında tamamlanmış olup, malzeme tedarikinde bir sorun yaşanmayacağı öngörülmektedir. Bugün itibari ile projelerin ağırlıklı olarak montaj, test ve devreye alma işlemleri devam etmektedir. Dolayısıyla yaşanan ulaşım kısıtlamalarından pprojelerin etkilenmesi beklenmemektedir. Ayrıca deniz ve hava yoluyla malzeme nakliyesi kesintiye uğramadan devam etmektedir. İşverenler tarafından şirkete yapılan hakkediş ödemelerinde herhangi bir gecikme yaşanmamaktadır. Katar’da yer alan ve şirket tarafından teklif iletilen potansiyel projelere yönelik olarak işverenlerden ihale iptali, ertelemesi veya benzer bir gelişme yaşanmamıştır.

Ayrıca, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü Projesi kapsamında “T6 Onkoloji Binası, Radyoterapi Binası ve P1 Park Alanı Elektrik ve Mekanik işleri Mal ve Hizmet Alım” ihalesine Anel Elektrik veya iştirakleri ile NBI Elektrik’in (Astaldi Grup) oluşturacağı adi ortaklık adına vermiş olduğu toplam 51mn TL + KDV tutarlı teklifin kabul edilmiştir. Çocuk Hastanesi ve Kadın Hastaneleri paketleri için verilen teklifin de, şirketin diğer teklif tutarına ilave edilmek üzere ana müteahhit Astaldi Türkerler Ortak Girişimi tarafından kabul edilmiş ve sözleşme imzalanmasına yönelik müzakereler başlanmıştır

Ziraaat Yatırım Menkul Değerler

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap