Logo reklamı

Günün Şirket Haberleri ( 19.01.2018 )

HALKB...Nötr... Şirket Genel Müdürü Osman Arslan, sendikasyon ve tahvil ihracında yeniden etkin olmak istediklerini, bunun için uygun koşullların yılın ikinci yarısında sonra oluşacağını ümit ettiklerini söyledi.

HALKB...Nötr... Şirket Genel Müdürü Osman Arslan, sendikasyon ve tahvil ihracında yeniden etkin olmak istediklerini, bunun için uygun koşullların yılın ikinci yarısında sonra oluşacağını ümit ettiklerini söyledi. Ayrıca toplamda 1,5 milyar USD seviyesinde banka kredisi ve eurobond itfasının banka kaynaklarından vadelerinde karşılandığı ve yeni bir tahvil ihracının şu an için planlanmadığı belirtildi. (Business HT)

TAVHL...Sınırlı Pozitif... Şirketin iştiraki olan TAV İşletme Hizmetleri'nin, Kopenhag'daki yolcu salonunu hizmete açtığı bildirildi. 2017'de 29,2 milyon yolcuya hizmet verdiği belirtilen salonu şirket 10 yıl süreyle işletecek. (Dünya)

ALARK...Sınırlı Pozitif... Şirket CEO'su Ayhan Yavrucu iptal edilen Kaynarca-Pendik-Tuzla metro projesinin yapılacağını, belediye ile birlikte finansman modeli için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayrıca, 2017 yılının şirket için planlanandan daha iyi geçtiği ve 2018 yılında Türkiye ile yuurtdışında birçok proje ile ilgilendikleri belirtildi. (Business HT)

TSKB...Nötr... Şirket, 2018 yılında %12-%15 aralığında kredi büyümesi ve %15 net faiz geliri artışı hedeflediğini açıkladı. Ayrıca, 2018 yılı içerisinde özsermaye karlılığının yaklaşık %18 ve düzeltilmiş net faiz marjının ise %3,6-%3,8 seviyesinde olacağının öngörüldüğü paylaşıldı. (KAP)
 

 

Alan Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*