Günün şirket haberleri

ŞİRKET HABERLERİ

Anadolu Sigorta (ANSGR, Pozitif): Şirketin 2016 yılındaki net dönem karı bir öncekii yıla göre %36 oranında artarak 102,1mn TL olarak gerçekleşmiştir. 2016 yılının son çeyreğindeki karı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %51 oranında artarak 39,9mn TL’ye yükselmiştir. Diğer yandan, teknik bölüm dengesi ise yıllık olarak %52 oranında, 2016 yılının son çeyreğinde ise bir öncek yılın aynı çeyreğine göre %68 oranında artış göstererek olumlu bir görüntü sergilemiştir. Şirketin 2016 yılı teknik bölüm geliri 157,6mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Aadolu Hayat Emeklilik (ANHYT, Pozitif): Şirketin 2016 yılındaki net dönem karı bir önceki yıla göre %31 oranında artarak 191,3mn TL olarak gerçekleşmiştir. 2016 yılının son çeyreğindeki karı ise birönceki yılın aynı dönemine göre %116 oranında artarak 60,9mn TL’ye yükselmiştir. Diğer yandan, teknik bölüm dengesi ise yıllık olarak %23 oranında, 2016 yılının son çeyreğinde ise bir öncek yılın aynı çeyreğine göre %84 oranında artış göstererek olumlu bir görüntü sergilemiştir. Şirketin 2016 yılı teknik bölüm geliri 133mn TL olarak geerçekleşmiştir.

Garanti Bankası (GARAN, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka, yurtdışı borçlanma programı çerçevesinde, 5 yıl vadeli, 2 dilimden oluşan toplamda 152,5mn EUR tutarında havale akımlarına dayalı seküritizasyon kredisi temin etmiştir. Diğer yandan, Banka’nın bugün 2016 yılının son çeyreğine ait finansallarını açıklanması beklenmektedir.

Doğuş Otomotiv (DOAS, Nötr): Şirketin, otomotiv showroom ve servisi olarak kiracısı bulunduğu “İstanbul Büyükçekmece’de yer alan 37.361,72 m2 yüzölçümlü taşınmaz, değerleme raporunda belirlenen bedele uygun olarak Doğuş Holding A.Ş.’den 186,5mn TL’ye satın alınmıştır.

Jantsa Jant Sanayi (JANTS, Nötr): İtalyan ortaklı iştiraki JMW Jant Sanayi’de 2017 yılında başlanıp 2018 yılında tamamlanacak olan modernizasyon, otomasyon, kapasite verim ve vardiya sayısı artırıcı tevsi yatırımının yaklaşık 12mn TL olduğunu açıkladı. Bu yatırım tamamlandığında üretim ve satışın %50 oranında artacağının öngörüldüğünü ekledi. Ayrıca modernizasyon, yenileme ve otomasyonn yatırımlarına bu yılda devam edileceği ve olağanüstü herhangi bir durum yaşanmazsa yaklaşık 8mn TL’lik yatırım planlandığı belirtildi.

Net Holding (NTHOL, Nötr), Net Turizm (NTTUR, Sınırlı Negatif): Net Holding 31.01.2017 tarihinden itibaren 5 gün içerisinde, özel emir ile toptan satış piyasasında Net Turizm payında satış işlemi yapabileceğini bildirdi. Açıklama sonrasında Net Turizm hisseleri günü %2,4 düşüşle kapattı.

Turkcell (TCELL, Sınırlı Pozitif): Şirketin Yönetim Kurulu, 27 Temmuz 2016 tarihinde Şirket paylarının geri alımını gerçekleştirmek üzere Şirket yönetimini yetkilendirmiş ve bu kapsamda, geri alım için ayrılan azami fon tutarının 150mn TL olmasına, geri alınacak azami pay sayısının bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine karar vermişti. Şirket Yönetim Kurulu, yukarıda belirlenen fon tutarının New York Borsas’ında (NYSE) işlem gören Amerikan Depozitolu Hisseleri (ADR) dahil olmak üzere pay ve bono geri alımında kullanmak üzere 300mn TL’ye artırılmasına ve bu fon ttutarı içinde kalmak koşuluyla yönetimin belirleyeceği fiyat ve seviyelerden alım, satım ve/veya itfa işlemlerinin gerçekleştirilmesine karar vermiştir.

Ziraat YATIRIM

31 Jan 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap