Günün şirket haberleri

borsa_3ceyrek_sirket_bilanco_tahminleri_h9554 Günün şirket haberleri

EMLAK KONUT GYO

Emlak Konut gyo, Kasım ayında 1,15 milyar TL tutarında 2.205 adet bağımsız bölüm satışı yaptığını açıkladı. Kasım ayı satışları ise TL bazında Ekim ayına göre %28, 2015 yılı Kasım ayına göre ise %129 oranında artış kaydetti. 2016 yılı Ocak-Kasım döneminde ise toplamda 6,2 milyar TL’lik (yıllık bazda %8,1’lik artışla) 8.926 adet bağımsız bölümün satışı gerçekleşti.

DOĞUŞ HOLDİNG

Doğuş Holding CEO’su Hüsnü Akan, Holding cirosunun 2016’da yüzde 22 artışla 18 milyar TL’ye çıkmasını öngörüyor. Akan, Galataport’un 2009’un ilk çeyreğinde faaliyete geçmesini bekliyor. Akan, “3 yılda otel sayısını 26’ya restoran sayısını 180’ne çıkaracağız, yeme-içme ve perakendeye yoğunlaşıyoruz” dedi.

BİMEKS

Bimeks, dün ortaklarından SPV Bilişim ve Dış Ticaret A.Ş’nin 5.774.500 adet hisse satışı yaptığını bildirdi. Şirketin hisse satışının nedeni olarak da kredili hesaplardan kredi-özkaynak dengesinin sağlanması gerekçesi gösterildi. 

ORGE ENERJİ

Orge Enerji’den KAP’a yapılan açıklamaya göre Epique Island Projesi kapsamındaki elektrik taahhüt işlerinin yapımı için 10.5 milyon TL+KDV bedel üzerinden anlaşma sağlandı.

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU

Doğan Şirketler Grubu, hisse geri alımı yapacağını açıkladı.Medyadayer alan haberlerin yatırımcılar üzerinde kısa vadede yaratabileceği olumsuz etkileri gidermek amacıyla hisse geri alımı yapılacağını bildirdi. Geri alım için ayrılan azami fon tutarı 5,2 milyon TL tutarındadır. 

REYSAŞ

Reysaş, portföyünde yer alan İzmir İli Menderes İlçesindeki arsa üzerinde bulunan 10.606 m2’lik deponun 3.850 m2’lik depolama alanının Helvacızade Gıda İlaç Kimya Sanayi’ne 5 seneliğine kiraya verildiğini bildirdi. Şirket, kiraya verilen depodan 5 senede yaklaşık KDV dahil 2,8 milyon TL gelir elde edecek.

DO&CO

DO&CO, Frankfurt’ta dünya çapındaki 30. Havayolu Yolcu salonunun planlandığı şekilde açıldığını bildirdi.

 

02 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap