Günün şirket haberleri

1876285_620x349 Günün şirket haberleri

TÜRK TELEKOM

Türk Telekom’un bağlı ortaklığı Avea 9 yıl vadeli 90 milyon euro tutarında kredi aldı.

Türk Telekom’un KAP’a bu sabah yaptığı açıklamaya göre kredi BNP Paribas, Raiffeissen ve Unicredit’ten alındı. Finlandiya ihracat finansman kuruluşu Finnvera’nın ise yıllık faizi Euribor artı 38 baz puan olan kredinin sigortasını sağladı.

LTE yatırımlarının finansmanı amacıyla alınan kredinin garantörü Türk Telekom oldu.

AKSA ENERJİ

Aksa Enerji, Mali Cumhuriyeti’nin başkenti Bamako’da 40 MW kurulu güçte bir HFO santralinin kurulması ve üretilen elektriğin 3 yıl süre ile garantili satışının yapılması amacıyla Électricité du Mali ile bir enerji satış anlaşması imzaladı.

ASELSAN

Aselsan ile Milli Savunma Bakanlığı arasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan Lazer Hedef İşaretleme Sisteminin tedarikine ilişkin olarak toplam bedeli 62,1mn TL tutarında sözleşme imzalandı.

GÜBRE FABRİKALARI

Gübre Fabrikaları iştiraki Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş.’nin 57.000.000-TL nominal bedelli payının %40’ına tekabül eden paylar, Asyagaz Enerji ve Petrokimya Ürünleri Turizm San. Tic. A.Ş.’ne, Negmar ve bağlı şirketler lehine şirketin banka ve diğer 3. şahıslar nezdindeki tüm yükümlülükleri (kefalet, garantörlük vb. tüm mükellefiyetler) devralması şartıyla 21.050.000-TL bedelle satışına karar verildi.

İŞ BANKASI

İş Bankası 18.11.2016 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik payları ile ilgili olarak 4,68-4,70 TL fiyat aralığından 41bin adet alış işlemi gerçekleştirdi. Bu işlemle birlikte Anadolu Hayat Emeklilik sermayesindeki ortaklık payı 18.11.2016 tarihi itibariyle %63,18 seviyesine ulaştı.

İŞ GYO

İş GYO, mevcut kira gelirlerinin artırılması ve portföyün çeşitlendirilmesi kapsamındaki yatırım stratejisi doğrultusunda ve birleşme sonucu yaratılacak sinerji dikkate alınarak, TSKB GYO ile birleşme görüşmelerine başladı.

SERVET GYO

Servet GYO, istanbul Beylikdüzü’nde 30.186 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde kat karşılığı yöntemiyle sanayi, ticari veya depolama amaçlı yapılar inşa edilmesine yönelik proje geliştirilmesine; inşa edilecek yapıların %41’inin arsa payı karşılığında arsa sahiplerine verilmesine, kalan %59’unun ise Şirket uhdesinde bırakılmasına ve bu amaçla arsa sahipleri ile taşınmaz satış vaadi ve arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanmasına karar verdi.

MAKİNE TAKIM

Makine Takım, mülkiyetindeki Kocaeli İli Gebze İlçesi, Mimar Sinan Mahallesi’nde 3042B pafta, 1867 Ada 10-11 parseller ve üzerinde yer alan taşınmazların, muhammen bedel olan 93.080.000-TL’den daha az olmamak kaydıyla en yüksek teklifi veren gerçek veya tüzel kişilere ihale yoluyla satışına kadar verdi. 

 

21 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap