Logo reklamı

Günün Şirket Haberleri

Akbank (AKBNK, Öneri "EKLE", Nötr): Banka takipteki kredi alacakları portföyünün...

Akbank (AKBNK, Öneri "EKLE", Nötr): Banka takipteki kredi alacakları portföyünün 774mn TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 36mn TL bedel karşılığında satıldığını duyurmuştur

Brisa (BRISA, Nötr): Türkiye Petrol , Kimya ve Lastik Sanayi İşçileri Sendikası ile Şirket arasında işçilerin ücret ve sosyal haklarını kapsayan 20.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 11 Ocak 2018 tarihinde başlanacaktır.

Good-Year (GOODY, Nötr): Türkiye Petrol, Kimya ve Lastik Sanayii Sendikası (Lastik-İş) ile şirket arasında İzmit ve Adapazarı Fabrikalarında çalışan işçilerin ücret ve sosyal haklarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 11.01.2018 tarihi itibariyle başlanacaktır.

Türk Tuborg (TBORG, Sınırlı Pozitif): Şirket ile Tek-Gıda İş Sendikası arasında 01.09.2017 - 31.08.2019 dönemi için yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Buna göre, toplu iş sözleşmesinin birinci yılında kapsam içi personelin aylık ücretlerine seyyanen brüt 465 TL ve beher kıdem yılı için 7 TL artış yapılmasına, ikinci yılında ise TÜİK Tüketici Fiyatları Endeksi oranı baz alınarak yapılacak artışa ilaveten seyyanen brüt 130 TL artış yapılmasına karar verilmiştir.

Vestel Elektronik (VESTL, Nötr): Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniğii Fuarı CES'te 65 ve 75 inç OLED akıllı televizyonlarını, akıllı beyaz eşyaları ve dijital reklam panolarını tanıtan Vestel'in CEO'su Turan Erdoğan, OLED ve MicroLED dışında teknolojilerin başarılı olacağına inanmadığını söyledi. Turan Erdoğan, "MicroLED teknolojisi şu an için ev kullanıcılarından çok kurumsal pazarı hedefliyor. Satışlarımızın önemli bir bölümünü Avrupa'ya yapıyoruz. Biz genelde çift haneli yıllardan umutluyuz. Dünya Kupası dolayısıyla bir önceki yıla göre yüzde 15 ile 20 arasında artış bekliyoruz. İhracata olumlu yönde etki yapacağını düşünüyoruz" diye konuştu. (Kaynak: Sabah)

 

 

 

Borsa İstanbul: Borsa Kotasyon Yönergesi'nin Yıldız Pazar ile Ana Pazar arasında geçişleri düzenleyen 33. maddesi çerçevesinde, Yıldız Pazar'da ve Ana Pazar'da işlem görecek payların tespit edilmesi amacıyla yapılan 2017 yılı Temmuz-Aralık dönemine ilişkin dönemsel değerlendirme çalışması sonucunda, Ana Pazar'da işlem görmekte olan şirketlerden fiili dolaşımdaki paylarının ortaalama piyasa değeri 100mn TL'nin üzerinde olan Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU), Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.(CEMAS), Ege Gübre Sanayii A.Ş.(EGGUB), Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş.(EGSER), Flap Kongre Toplantı Hizm. Otomotiv ve Turizm A.Ş.(FLAP), Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.(KATMR), Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ULUSE) ve payları 01/02/2018 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'a alınacaktır.
 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*