Logo reklamı

Günün Önmeli Şirket Haberleri

Anadolu Sigorta (ANSGR, Pozitif): Şirket'in 2018 yılı Nisan ayı brüt prim üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %21 oranında artarak 528,3mn TL'ye yükselmiştir. Nisan ayı brüt prim üretimi ile birlikte Şirket'in Ocak - Nisan 2018 dönemindeki brüt prim üretimi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %22 oranında artarrak 1,9 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

Avivasa Emeklilik (AVISA, Pozitif): Şirket'in 2018 yılı Nisan ayı toplam prim üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %25 oranında artarak 49,9mn TL'ye yükselmiştir. Nisan ayı brüt prim üretimi ile birlikte Şirket'in Ocak - Nisan 2018 dönemindeki toplam prim üretimi ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yine %25 oranında artarak 190,3mn TL'ye yükselmiştir.

Tümosan Motor (TMSN, Sınırlı Pozitif): Tümosan, ticari ve savunma sanayii konularında ilgili görüşmeleri başlatmak ve bilgi transferi yoluyla gelecekte oluşabilecek iş birlikteliklerini değerlendirmek üzere, Belarus menşeli VOLAT (Minsk Wheel Tractor Plant Open Joint Stock Company) firması ile, karşılıklı gizlilik sözleşmesi imzalamıştır.

Hektaş (HEKTS, Nötr): Hektaş ve Gebze Teknik Üniversitesi, "Milli Tarım" hedefi doğrultusunda, tarımda Ar-Ge çalışmaları yapmak üzere bir işbirliği anlaşması imzalamışlardır.

SEKTÖR HABERLERİ

Akaryakıt: Varil fiyatı 78 doları aşan petrol ve 4,4 TL'yii gören dolar kuru, akaryakıt fiyatlarına da yansıdı. Dün 18 kuruş artan benzine 10 kuruş, 16 kuruş artan motorine ise 8 kuruşluk yeni zam gündemde. Kaynak: Habertürk

Konut: Önce KDV ve tapu harcında indirim yapıldı, sonra konut kredi faizi yüzde 0,98'e çekildi. Kamunun desteğine özel sektör de sessiz kalmadı. 41 firma bir araya gelerek indirim kararı aldı. 1 ay süreyle 150 konut projesinde peşin ve kredili alımda yüzde 20 indirim yapılacak. Peşinat oranı ise yüzde 20 yerine yüzde 5 olacak. Kaynak: Hürriyet

TMSF: Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) şubat ayında aldığı karar kapsamında fonun kontrolündeki 6 gayrifaal şirketin tasfiyesine dair yönetmelik hükümleri uyarınca Dumankaya şirketleri tasfiye ilanını yayınladı. TMSF, Dumankaya Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş., Dumankaya Holding A.Ş., Dumankaya Kentsel Dönüşüm Proje Geliştirme A.Ş., Dumankaya ve Mazaya İnşaat A.Ş., Shov Oto Sanayi ve Ticaret A.Ş., Dumankaya Teknoloji A.Ş. şirketlerinden alacaklı olanlar ile menkul ve gayrimenkullleri üzerinde istihkak iddiasında bulunanların, yazılı alacak ve istihkak iddialarını kaydettirmeleri ve senet, defter özeti ve benzeri delillerin asıl veya tasdikli suretlerini tevdi etmelerini istedi. Kaynak: Dünya

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Verusa Holding (VERUS, Nötr): Şirketin %49 oranında pay sahibi olduğu bağlı ortaklığı Pamukova Elektrik Üretim Anonim Şirketi'nin mevcut 70mn TL olan sermayesinin 15mn TL nakit artırımla 85mn TL'ye çıkarılmasına; nakit artırıma konu 15mn TL'nin %49 sermaye payı oranı doğrultusunda 7,3mn TL'sinin şirket tarafından nakden taahhüt edilmesine karar verilmiştir.
 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*