Günün Önemli Şirket Haberleri

DO & CO (DO-CO, Nötr): Türk Hava Yolları (THY) tarafından önceki gün yapılan THY’nin İstanbul üçüncü havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmetleri tedariği ile ilgili olarak başkaca bir şirket ile görüşmelere başladığı ve THY’nin bu hususta bir iyi niyet anlaşması imzaladı haberine istinaden, DO & CO aşağıdaki açıklamaları yapmıştır.

Bu kapsamda DO & CO AG, ne TURKISH DO & CO ortaklığının, ne de THY ile TURKISH DO & CO arasındaki ikram hizmetleri sözleşmesinin THY tarafından sonlandırılmadığını bildirmiştir. DO & CO AG hiç süphesiz THY’ye karşıı taahütlerini yerine getirmeye devam edecektir ve kendisini mevcut ortaklığa bağlı görmektedir. Bu doğrultuda, DO & CO AG: Türkiye’deki anlaşmalarına ve yatırımlarına bağlı olduğunu, Türkiye’deki mevcut faaliyetlerine devam etme niyetinde olduğunu, DO & CO AG, TURKISH DO & CO’nun üçüncü havalimanında THY ikram hizmetleri sağlayıcısı olarak seçilmemesi durumunda dahi İstanbul üçüncü havalimanına önemli ölçüde yatırımlar yapmaya istekli olduğunu belirtmiştir.

 

Katmerciler (KATMR, Pozitif): Şirket Güvenlik Kuvvetlerimize teslim edilmek üzere 5mn USD tutarında muhtelif Zırhlandırılmış Kazıyıcı ve Ekipman siparişi almıştır. Siparişlerin teslimi 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecektir.

 

Tümosan (TMSN, Sınırlı Pozitif): Tümosan; Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından 10 Ekim 2017 tarihinde ihale ilanı yayımlanan “Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi” Teklife Çağrı Dökümanını almış olup teklifini 22 Aralık 2017 tarihine kadar verecektir.

 

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket’in %100 bağlı ortaklıığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin Manisa ili Alaşehir ilçesinde kurmayı planladığı 24,9 MW kurulu güce sahip olacak Alaşehir II Jeotermal Enerji Santrali projesi için üretim lisansı almak üzere EPDK’ya başvurulmuştur.

Ziraat Yatırım

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap