Günün Önemli Şirket Haberleri

Bagfaş (BAGFS, Nötr): Gürcistan ve Türkmenistan’a ihraç edilmek üzere Dreymoor firmasından 5bin ton DAP gübresi siparişi alınmıştır. Siparişin tutarı 1,84mn USD olup, sevkiyatın Ekim ayında tamamlanması planlanmaktadır.

Göltaş Çimento (GOLTS, Nötr): Şirket Atık ısı elektrik üretim ünitesi türbin ve jeneratör bakım programmı ve fırın 2 revizyonunu gerçekleştirmek üzere her iki klinker üretim hattından 1.fırının 17 gün, 2.fırınımızın 29 gün duruşa geçirilmesine karar verdiğini duyurmuştur. Planlı klinker stoku duruş süresince tam kapasite çimento üretmeye yetecek seviyede olduğu açıklandı. Dolayısıyla bu duruştan çimento üretim ve satışlarının etkilenmeyeceği Şirket tarafından belirtilmiştir.

 

İş Bankası (ISCTR, Öneri “EKLE”, Nötr): Banka tarafından yurtdışından; yaklaşık üç yıl vadeli olmak üzere 250mn USD tutarında kredi sağlanması amacıyla bir anlaşma imzalanmıştır.

 

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “AL”, Nötr): 25 Eylül 2017 tarihinde, ING Bank ve Emirates NBD’nin ortak koordinatör, ING Bank, Londra şubesinin ajan banka olarak yer aldığı 12 ülkeden 22 bankanın katılımıyla 131mn USD ve 634mn EUR olmak üzere toplam 891mn USD eşdeğerinde sendikasyon kredisi anlaşması imzalanmıştır. Dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak 367 gün vadeli kredinin toplam maliyeti USD için Libor +%1.35 ve EUR için Euribor +%1..25 olarak gerçekleşmiştir.

Kaynak: Ziraat Yatırım Menkul Değerler

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap