Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

Turkcell (TCELL, Öneri "EKLE", Nötr): Şirket'in almış olduğu geri alım kararrları kapsamında; 19 Haziran 2018 tarihinde, toplam 2mn ABD Doları nominal değerde Şirket Eurobond'ları alınmış olup, işlemler ortalama 93,005 ABD Doları fiyatından gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 1,9mn ABD Doları'dır.

Vakıbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): 84 gün vadeli 300mn TL ve 147 gün vadeli 100mn TL nominal değerli Vakıfbank finansman bonoları ihraç ve halka arz edecek olup; Vakıfbank Finansman Bonolarının ihraç ve halka arzına ilişkin talep toplama işlemi 25-26-27 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu bonolara, 400mn TL nominal olan halka arz büyüklüğünden fazla talep gelmesi durumunda toplam halka arz miktarı 600mn TL nominal tutara yükseltilebilecektir
Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım AŞ'nin hisse devrine onay verildiği dün itibarıyla Şirkete tebliğ edilmiştir. İlgili devir sonrası Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım AŞ'nin %90 payı Zorlu Enerji Dağıtım AŞ'ye, %10 payı ise Belediyelere ait olacaktır.

Trakya Bölgesi Doğall Gaz Dağıtım AŞ için hisse devir onay süreci devam etmekte olup tamamlandığında kamuya açıklanacaktır. Her iki şirketin de EPDK onay sürecinin tamamlanmasını takiben pay devirleri gerçekleştirilecektir.

Konut: TCMB nisan ayına ilişkin konut fiyat endeksi raporunu açıkladı. Nisanda konut fiyatları yıllık %10,06 artış gösterdi. Nisanda konut fiyat endeksi geçen aya göre ise yüzde %1,47 oranında arttı.

Batıçim Çimento (BTCIM): Bedelsiz sermaye artışı ile ilgili olarak (%125), bedelsiz payların ortaklara dağıtım işlemine 20 Haziran 2018 tarihinde başlanacağı duyurulmuştur.

Sönmez Pamuklu (SNPAM): Devam etmekte olan yatırımla ilgili makine alımları sürecinde, yeni bir işlem olarak, Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O. ile 5,3mn Euro ve 220bin Euro'luk Leasıng sözleşmesi imzalanmıştır.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*