Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

Aselsan (ASELS): Aselsan'ın 140mn TL nominal değerli paylarının halka arzında talep toplama (31 Mayıs-1 Haziran 2018) bugün başlıyor. Halka arz fiyat aralığı 21,35TL-26,00TL aralığında belirlenmiş olup, halka arz edilecek payların %40'ı yurtdışı kurumsal yatırımcılara, %30'u yurtiçi kurumsal yatırımcılara, %29 yurtiçi bireysel yatırımcılara ve %1'i de Şirket çalışanlarına tahsis edilmiştir. İkincil halka arz nedeniyle geçici süreyle Borsa İstanbul'da işlemleri durdurulan Aselsan'ın hisselerinin, arzın tamamlanması ardından 7 Haziran'da tekrar işlem görmeye başlaması planlanıyor.

Mavi Giyim (MAVI, Pozitif): Mavi Giyim, 1 Şubat - 30 Nisan 2018 dönemine ait ilk çeyrek finansallarını açıkladı. Buna göre Şirket'in 1 Şubat - 30 Nisan 2018 dönemindeki ana ortaklık net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre %37,1 oranında artarak 23,3mn TL'ye yükselmiştir. Brüt kar ise aynı dönemler itibariyle %28,4 oranında artarak 267,3mn TL olarak gerçekleşmiştir.. Şirket'in net kar ve brüt kar marjı bu dönem itibariyle %4 ve %50 olarak gerçekleşmiştir. Geçen yılına aynı döneminde bu oranlar sırasıyla %4 ve %49 idi.

Tekfen Holding (TKFEN, Öneri "EKLE", Sınırlı Pozitif): Tekfen İnşaat, Azerbaycan Enerji Bakanlığı ile "Yenilenebilir Enerji Projelerinin Geliştirilmesi Konusunda Stratejik İşbirliği" niyet mektubunu imzaladı. Kaynak: BusinessHT
Trakya Cam (TRKCM, Nötr): Şirket, 1.130mn TL olan çıkarılmış sermayesini bedelsiz olarak 1.250mn TL'ye yükseltilmesine karar vermiştir.

Vakıf GYO (VKGYO, Sınılı Pozitif): Gaziantep'te, Şireci - Acarsan İnşaat Sanayi ve Ticaret A. Ş. adına kayıtlı taşınmaz üzerinde, adı geçen firma tarafından geliştirilen, tüm izin ve ruhsatları alınarak inşasına başlanan ve tamamlanma oranı %82 olan projeye mülkiyet edinme gayesi olmaksızın yatırım yapılması amacıyla, 3 yıl süreli hasılat paylaşımlı ortak girişim sözleşmesi imzalanmıştır.

Denge Yatırım Holding (DENGE): Şirket, Sinema, Film Yapım ve Prodüksiyon alanlarındaki girişimlere odaklanılmasına yönelik olan Grubun yeniden yapılanmasına ilişkin stratejik plan dahilinde 326,2mn TL olarak değerlenen Pana Yapım Sinema Prodüksiyon Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş.'nin Tayyar Raci ŞAŞMAZ'a ait 6,1mn TL nominal değerli %42 hissesini, tüm hak ve yükümlülükleriyle 125mn TL ye satın almaya karar vermiştir. Şirket ayrıca, ayrılma hakkının 3,2182 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*