Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

Soda Sanayii (SODA, Nötr): Şirket 900mn TL olan çıkarılmış sermayesinin bedelsiz olarak 1milyar TL'ye çıkarılmasına karar verildiğini duyurmuştur.

Türk Hava Yolları (THYAO, Öneri "AL" , Nötr), Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri "EKLE", Pozitif): THY'nin gayrimenkul şirketi Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım, 3,6mn m2 büyüklüğündeki arsanın yarısını 312,5mn TL+ KDV bedelle satın almak için Emlak Konut GYO ile protokol imzaladı. İki şirket, arsa üzerinde etaplar halinde geliştirilecek projelerden elde edilecek net kazancı yarı yarıya paylaşacak.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından İpotek Teminatlı Menkul Kıymet (İTMK) programı kapsamında yurtdışında ihraç edilecek 410mn TL tutarında 5 yyıl vadeli İTMK, SPK tarafından onaylanmıştır.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Kurulacağını duyurulan "Zorlu Enerji Asia Limited" unvanlı şirketin, unvanında değişikliğe gidilmek suretiyle "Zorlu Enerji Asia Holding Limited" olarak kurulmasına Dubai International Financial Centre tarafından onay verilmiş olup şirketin kuruluş işlemleri tamamlanmıştır.

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PEKGY): Şirket, portföyünde yer alan (Almanya/Heinsberg) Bina'nın tadilat işlemleri çerçevesinde; soğuk, sıcak su ve kalorifer tesisatının yenileme işlerinin 450.000 Euro bedelle Herrn Christian Wotzka şirketi'ne yaptırılması ve adı geçen şirket ile sözleşme imzalanmasına oy birliği ile karar vermiştir.

Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (TDGYO): Şirket'in İstanbul Sultanbeyli portföyünde yer alan Andapark Sultanbeyli Projesi'nin inşaat işlerinin, şirketin onaylayacağı fiyatlar üzerinden gerçekleşecek inşaat yapım maliyeti + %7 kar (KDV Hariç) ile yapılması için İYS Yapı Sanayi A.Ş ile sözleşme imzalanmasına karar verilmiştir.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*