Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

Doğan Holding (DOHOL, Sınırlı Negatif): Daha önce açıklanan; tamamı ödenmiş 1,3mn TL sermayesinde %100 oranında paya sahip olunan doğrudan bağlı ortaklığı Milta Turizm İşletmeleri A.Ş.'nin sermayesini temsil eden ve senede bağlanmış 1,3mn adet paylarının, düzenleyici resmi kurumlardan gerekli tüm yasal izinlerin alınması ve diğer rutin "Kapanış Ön Koşulları"nın gerçekleşmesi şartlarına bağlı olarak tamamının, "Kapanış" tarihindeki "net borç" tutarı ile düzeltilmesi koşulu ile nakden ve peşin olarak 105mn USD bedel üzerinden Tek Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş.'ye satışını ve devrini düzenleyen Pay Alım ve Satım Sözleşmesi'nin "Kapanış Ön Koşulları", Sözleşme'de öngörülen şekilde tamamlanamamıştır. Bu çerçevede, mezkur satış ve devir işlemine ilişkin görüşmelere ve çalışmalara son verilmiştir.

Kardemir (KRDMA, KRDMB, KRDMD, Nötr): Kardemir Cuma günü internet sitesinde açıkladığı ürün fiyatlarında artışa gitti.

Odaş Elektrik (ODAS, Sınırlı Pozitif): Son günlerde yaşanan fiyat hareketleri ve yatırımcılardan gelen sorular üzerine Şirket şu duyuruyu yapmıştır: "Ciddi oranlarda artan döviz kurlarının ve enerji başta olmak üzere emtia fiyatlarının varlık değerleri henüz bilançoda realize olmamış kömür, altın, gümüş ve antimuan rezervleri üzerindeki pozitif etkisinin bilançoda yer alan yabancı para cinsi yükümlülükleri üzerindeki negatif etkisinden kayda değer şekilde fazla olduğu görülmektedir. Nakit akış açısından ise 330 Mwm/340 Mwe kurulu güce sahip olacak Çan-2 termik Santral yatırımının haziran ayı içerisinde devreye girecek olması ile birlikte her 3 ayda bir tüfe-tefe (enflasyon) ortalamasına göre artacak alım garantisinin yanı sıra kapasite mekanizmasından sağlanacak ilave gelirler ve Çan-2 Termik Santral yatırımına yönelik esas ana para ödemelerinin 2019 yılında başlayacak olması da dikkate alındığında grubun konsolide bilanço yapısında nakit akışına pozitif yansıması hesaplanmaktadır."

Vestel Elektronik, Vestel Beyaz Eşya (VESTL, VESBE, Nötr): Vestel Elektronik'in yatırım stratejisi çerçevesinde, portföyünde bulunan VESBE paylarından şirket sermayesinin %5'ine kadar olan kısmının satılmasına yönelik hazırlanan ve SPK'nın onaylanan Pay Satış Bilgi Formu kapsamında yapılması planlanan pay satışından vazgeçilmiştir.

Akiş GYO (AKSGY, Pozitif): Şirket, İngiltere'de gayrimenkul yatırımı yapmak üzere Jersey'de kurulu WMG London Developments L.P. Şirketine, Londra'da bir konut projesi gerçekleştirmek üzere %51 oranında ortak olunmak suretiyle yatırım yapılmasına ve bu konu ile ilgili sözleşmelerin imzalanmasına karar verildiğini duyurmuştur.

Çuhadaroğlu Metal (CUSAN, Pozitif): Şirket ile Amerika Birleşik Devletleri'nde yerleşik bir alüminyum şirketi arasında Cuma günü iyi niyet anlaşması imzalanmıştır. Sözkonusu anlaşma ile birlikte Şirket ilk defa ABD'ye ürün satışı gerçekleştirecektir. Bağlayıcı olmayan bu anlaşma çerçevesinde, 2018 yılı sonuna kadar Şirket'ten aylık minimum 200 Ton alüminyum profil alımı yapılacağı hususunda mutabık kalınmıştır. Şirket'in ihraç edeceği aylık 200 Ton alüminyum profilin satış tutarı, aylar itibarıyla alüminyum hammadde fiyatına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. 200 Ton alüminyum profilin bugünkü satış fiyatı yaaklaşık 750bin USD'dir.

Özak GYO (OZKGY, Nötr): Şirket tarafından, Grup imkânları kullanılmak suretiyle ve köprü kredi şeklinde olmak üzere, 5,8 milyon Euro tutarda ve Euro Libor + %1,2 maliyetli, 240 gün vadeli finansman sağlanmıştır.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*