Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

Çelebi Hava Servisi (CLEBI, Sınırlı Pozitif): Şirket'in, İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapacağı bina, tesis, makine ve teçhizat yatırımlarına istinaden, T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne yapmış olduğu teşvik belgesi başvurusu onaylanmış olup, Şirket'in ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde yatırım teşvik uygulamalarından istifade etmesini teminen Yatırım Teşvik Belgesi düzenlenmiştir.

Sinpaş GYO (SNGYO, Sınırlı Pozitif): Şirket'in 17 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında onaylanan Pay Geri Alım Programının uygulamaya konulmasına, Programa uygun şekilde geri alımlara başlanmasına karar verilmiştir.

Turkcell (TCELL, Öneri "EKLE", Nötr): Şirket bağlı ortaklığı Turkcell Finansman A.Ş., Bank of China ile 100mn EUR tutarında kredi sözleşmesi imzalamıştır. Vaddesi 3,5 yıl olan kredinin yıllık maliyeti Euribor+%1,25'tir.


Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ'nin Manisa Alaşehir'de kurmayı planladığı Alaşehir III Jeotermal Enerji Santrali projesinin önlisansında 50 MW olarak yer alan kurulu gücün, yapılan kaynak arama çalışmaları sonucunda projenin kaynak sıcaklığının öngörülenden düşük olduğu görüldüğünden, ayrıca ilgili bölgede yer alan komşu ruhsatlarda kurulan ve kurulması planlanan jeotermal enerji santralleri de dikkate alındığında jeotermal kaynağın basınç ve debisinde azalma yönünde bir eğilim gözlemlendiğinden, 30 MW olarak tadil edilmesi için bugün EPDK'ya başvuruda bulunulmuştur.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*