Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

AG Anadolu Grubu Holding (AGHOL, Nötr): Şirketin hissedarlarından AG Sınai Yatırım ve Yönetim A.Ş. (AG Sınai) ve AEP Anadolu Etap Penkon Pazarlama Ltd. Şti.'nin (Anadolu Etap Penkon) 19 Mart 2018 tarihinde yapılmış olan Genel Kurulları'nda Anadolu Etap Penkon'un, AG Sınai ile birleşmesi onaylanmış olup, tescil ile ilgili başvuru en kısa zamanda yapılacaktır. 20.11.2017 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan Sermaye Piyasası Kurulu'ndan onayı alınmış Anadolu Grubu Birleşmesine ilişkin Duyuru Metni'nde de yer aldığı üzere, tescil işlemlerini takiben, AG Sınai'nin ortakları, %50'şer payla, (S. Kamil Yazıcı Ailesinin nihai kontrolündeki) Kamil Yazıcı Yönetim ve Danışma A.Ş. ve (Özilhan Ailesinin nihai kontrolündeki) İzzet Türkan Özilhan Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. olacak ve AG Sınai, dolaylı olarak S. Kamil Yazıcı Ailesi ve İzzet Özilhan Ailesi tarafından, eşit temsil ve eşit yönetim prensibi doğrultusunda yönetilir konuma gelecektir. Böylelikle, Anadolu Grubu Birleşmesi sürecinde öngörülen tüm yapısal düzenlemeler tamamlanmış olmaktadır.

Deva Holding (DEVA, NNötr): Şirket yurt içinde 150mn TL nominal değere kadar, 3 yıla kadar vadeli borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiğini duyurmuştur.

Kardemir (KRDMD, Nötr): Şirketin artan kapasitelere bağlı olarak proseste kullanılan Oksijen, Azot ve Argon ihtiyacını karşılayacak olan 42.000 Nm³/h kapasiteye sahip 4 No'lu Hava Ayrıştırma Tesisi, dün devreye alındı.

Turkcell (TCELL, Öneri "EKLE", Nötr): 26 Ocak 2018 tarihinde yaptığı açıklama çerçevesinde, sermayesinin %41,45'ine sahip olduğu iştiraklerinden Fintur Holdings B.V.'nin sahip olduğu Geocell LLC paylarının tamamının Gürcistan'da kurulu Silknet JSC ("Silknet")'ye toplam 153 milyon ABD Doları bedelle devri için gerekli yasal onay süreçleri tamamlanmış olup, hisse devri gerçekleşmiştir. Fintur, finansallarımızda "satış amaçlı sınıflandırılan duran varlıklar" olarak sınıflandırıldığından işlemin finansal tablolara bir etkisi bulunmamaktadır.

Fintur Holdings B.V.'nin pay sahipleri %41,45 oranında pay ile Şirket ve %58,55 oranında pay iile Telia Company'dir.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*