Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri (26.01.2018)

ŞİRKET HABERLERİ

Alarko GYO (ALGYO, Nötr): Şirket'in portföyünde yer alan gayrimenkuller için 2017 yılında yapılan yıllık kira sözleşmeleri tutarı KDV hariç yaklaşık 25mn TL'dir. Yıl içinde gerçekleşen konut satışların bildirimi satışların yapıldığı tarih itibarıyla yapılmıştır.

Çelebi Hava (CLEBI, Sınırlı Negatif): Şirketin 23 Ağustos 2017 tarihli açıklamasında, Şirketin, Hindistan'ın Mumbai şehrinde mukim Chhatrapati Shivaji International Airport ("CSIA") uluslararası havalimanı işletmecisi Mumbai International Airport Private Limited ("MIAL") şirketi tarafından, CSIA havalimanında mevcut uluslararası karrgo terminalinin geliştirilmesi, bakımı, 2 Mayıs 2036 tarihine kadar 19 yıl süre ile işletilmesi ve yönetilmesi ile ilgili açılan ihaleye %59 oranla konsorsiyum olarak iştirak ettiği ve ihale makamına teklif sunduğu bildirilmişti. Mial tarafından yapılan bildirime göre, ihale, Şirket dışındaki bir ihale katılımcısı lehine sonuçlanmıştır.

Gözde Girişim (GOZDE, Nötr): %39 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğu Şok Marketler Ticaret A.Ş.'nin paylarının muhtemel halka arzına ilişkin olarak yapılan çalışmalar kapsamında, daha önce bookrunner olarak ataması yapılan Ünlü&Co'nun dünden itibaren geçerli olmak üzere dördüncü global koordinatör olarak yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

Şekerbank (SKBNK, Nötr): 25.01.2017 tarihli özel durum açıklamasıyla kamuya duyurulan 9,19 (%91,90) olan 2016 yılı Banka Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu; Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş tarafından 2017 yılı için yapılan değerlendirme sonucunda 9,27'ye (%922,70) yükseltilmiştir.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): GMTN programı kapsamında hazırlanan 10mn EUR tutarındaki ihraç belgesi SPK tarafından onaylanmıştır.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*