Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri (25.01.2018)

Aselsan (ASELS, Öneri "TUT", Sınırlı Pozitif): Şirket hisselerinin ikincil halka arzı konusuunda istenen aracı kurum seçim modeli çerçevesinde uygun teklif alınamamıştır. Aracı kurum ihalesinin tekrarı konusunda Şirket Yönetim Kurulu'nun değerlendirmesini müteakiben kamuoyuna açıklama yapılacaktır. Aselsan hisseleri dün %7,3 oranında yükseliş kaydetti.

İş Finansal Kiralama (ISFIN, Sınırlı Pozitif): Şirket'in 4Ç2017'deki net dönem karı bir önceki yılın aynı dönemine göre %6 oranında artarak 30,6mn TL'ye yükselmiştir. Kiralama gelirleri ise aynı dönemler itibariye %30,5 oranında artarak 102,7mn TL'ye yükselmiştir. Son çeyrek karı ile birlikte 2017 yılı net karı bir önceki yıla göre %12 oranında artarak 123,7mn TL olmuştur.

Sabancı Holding (SAHOL, Öneri "AL", Nötr): Alman enerji şirketi E.ON'un yetkilisi Leonhard Birnbaum, Enerjisa'da Şubat'ta halka arz planlandığını ve E.ON'un Türkiye'den çıkış planı bulunmadığını belirtti. (Kaynak: Reuters)

Tukaş (TUKAS, Sınırlı Pozitif): Başta Almanya olmak üzere Avrupa bölgesine yapılan satışların artırılması, tanıtımı, pazarlanması hedeffi doğrultusunda Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde satış ve pazarlama konularında faaliyet gösterecek, Tukaş Gıda San. ve Tic. A.Ş.'nin paylarının tamamına sahip olacağı 30bin EUR sermayeli, TUKAS GmbH ünvanlı yeni bir şirket kurulmasına, resmi kurum ve kuruluşlara gerekli başvuruların yapılmasına karar vermiştir.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafondan GMTN (Global Medium Term Notes) programı kapsamında, yurtdışında nitelikli kurumsal yatırımcılara satılmak üzere USD cinsinden tahvil ihracı düzenlenmesi için Emirates NBD Capital, First Abu Dhabi Bank, Goldman Sachs International, SG CIB, Standard Chartered Bank ve UniCredit'nin yetkilendirildiği duyurulmuştu.
Bu kapsamda; yurtdışı tahvil ihracına ilişkin yatırımcılardan talep toplama süreci tamamlanmış olup; nominal tutarı 650mn USD, itfa tarihi 30 Ocak 2023 olan sabit faizli, 5 yıl vadeli ve 6 ayda bir kupon ödemeli tahvillerin getirisi %5,85 kupon oranı ise %5,75 olarak belirlenmiştir.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*