Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri (23.03.2018)

Bim (BIMAS, Öneri "TUT", Nötr): Şirketin Yönetim Kurulu hisse başına ilk taksiti 1,1 TL, ikinci taksiti ise 0,8 TL olan kar payı ödeme teklifini Genel Kurul onayına sunmaya karar verdi. Teklif edilen kar payı hak kullanım tarihleri sırasıyla 6 Haziran ve 7 Kasım'dır.

Ayrıca, Şirket Yönetim Kurulu'nun dün aldığı karara istinaden, Şirket'in 100% oranında iştiraki olan ve Mısır'da aynı iş kolunda faaliyet gösteren BIM Stores LLC firmasının halen 670mn Mısır Poundu (EGP) olan sermayesinin, 130mn EGP (yaklaşık 7,4mn USD) artırılarak 800mn EGP'ye çıkarılmasına ve sermaye artırımın nakden tek taksitte ödenmesi suretiyle yapılmasına karar verilmiştir.

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri "EKLE, Nötr): Şirket ve Yüklenici Torkam İnşaat ve Yatırım A.Ş. tarafından geliştirilen "Temaşehir Konya" projesindeki "42.Cadde" isimli ticari bölümlerin; Global Menkul Değerlerin kurmuş olduğu bir Gayrimenkul Yatırım Fonuna ssatılabilmesi ve yeterli şartların oluşması durumunda, ilgili fona Şirket'in de %10,5 oranında katılabileceği konusunda taraflara iyi niyet mektubu verilmiştir.

İzmir Demir Çelik (IZMDC, Nötr): İzmir/Aliağa Sınırları İçerisinde İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. tarafından yapılması planlanan çelikhane kapasite artışı (1.560.000 Ton/Yıl'dan 3.260.000 Ton/Yıl'a) projesi ile ilgili 12/04/2018 tarihinde İDK Toplantısı gerçekleştirileceği bildirildi.

Migros (MGROS, Nötr): Şirketin 16 Mart 2018 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında belirtilen, 56 adet Uyum mağazası ve 17 adet Makro Market mağazasının devri hususunda gerekli hukuki ve idari izinler alınmış olup, bugün itibarıyla Rekabet Kurumu'na onay için başvuru yapılmıştır.

Odaş Elektrik (ODAS, Nötr): Şirket'in %15,76 oranında pay sahibi konumunda olan BB Enerji Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) aldığı Yönetim Kurulu Kararında, nezdinde yer alan 14.389.099,250 adet ODAS Payının şirket bilançosunda dönen varlıklar bölümü içerisindee yer alabilmesi amacıyla Borsa'da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK'ya başvurulmasına karar verilmiştir. İlgili Yönetim Kurulu kararında Şirket'in ilgili işleminin payların borsada satışına yönelik olmadığı ilave olarak yer almaktadır.

Turkcell (TCELL, Öneri "EKLE", Nötr): Yurtdışında dijital servis anlaşmaları ile büyümeyi planlayan Turkcell, fiziki olarak yeni ülkelere girmeyi düşünmezken; Kazakistan ve Moldova'daki iştirak satışlarının bu yıl içinde gerçekleşmesini öngörüyor. Doğru değere ulaşamadığı düşünülen Global Tower'ın yanı sıra, Superonline ve finansman şirketinde stratejik opsiyonların gündeme gelebileceği Turkcell, üç yıllık projeksiyon dahilinde Global Tower'ın yanı sıra Superonline'da da halka arz seçeneğini değerlendirebilir. (Kaynak: Reuters)

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*