Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri (20.03.2018)

Eczacıbaşı İlaç (ECILC, Sınırlı Pozitif): Şirketin Yönetim Kurulu 2017 yılı karından hisse başına brüt 0,20 TL (net 0,17 TL) nakit temettü ödeme kararını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Dünkü kapanış değerine göre bu rakam %4,9 temettü verimine denk gelmektedir.

Eczacıbaşı Yatırım (ECZYT, Pozitif): Şirketin Yönetim Kurulu 2017 yılı karından hisse başına brüt 0,75 TL (net 0,6375 TL) nakit temettü ödeme kararını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Dünkü kapanış değerine göre bu rakam %7,5 temettü verimine denk gelmektedir.

Global Yatırım Holding (GLYHO, Sınırlı Pozitif): Şirket'in dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc ("GPH"), Zadar Gazenica Liman İhalesine katıldığını ("İhale") ve İhale Makamı olan Zadar Liman Başkanlığı'nın ("İhale Makamı") GPH'yi Zadar Gazenica Limanı'nın 20 yıl süreyle işletilmesine yönelik olarak imtiyaz sözleşmesi görüşmelerine davet ettiğini Şirket'e bildirmiştir. İhalenin kapsamı kruvaziyer liman ve terminal hizmetleri, uluslararası feribot terminali, Ro-Ro hizmetleri, araç ve yolcu hizmetlerinden oluşmaktadır. Zadar, Adriyatik Denizi'nde yer alan Hırvatistan'da tarihi bir kent olup Zadar kruvaziyer limanı azami 13 metre derinlik ve toplam 1170 metre rıhtım uzunluğu ile büyük kruvaziyer gemilerinin dahi yanaşabileceği altyapıda bir limandır. Limanda ayrıca 2400 metrekarelik kiralanabilir ticari alan da mevcuttur. İmtiyaz sözleşmesinin imzalanması her iki tarafın da sözleşme hükümleri üzerinde mutabık kalmasına bağlı olup konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir. 

İş GYO (ISGYO, Öneri "AL", Nötr): 14.03.2018 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulan kiralama işlemine (Ankara İş Kulesi kiralama işlemi) konu kira bedeli, mevcut ekonomik konjonktür, piyasa koşulları ve büyük bir alanın tek bir kiracıya topluca kiralanması hususu dikkate alınarak belirlendiği duyurulmuştur. Söz konusu kiralama işlemi sonrasında, Ankara İş Kulesi'nin aylık kira bedeli 442.894 TL+KDV'ye ulaşmakta olup, binannın toplam aylık kira ekspertiz değeri 455.000 TL+KDV'dir. Kira bedeli ile ekspertiz kira değeri arasındaki fark ise 12.106 TL'dir. Söz konusu kiralama işlemi hakkında ilk olağan genel kurul toplantısında bilgi verilecektir.

Türk Telekom (TTKOM, Öneri "AL", Nötr): Lazard Asset Management LLC 9,7mn adet TTKOM hissesini 6,50 TL'den aldığını ve şirket sermayesindeki payını %4,98'den %5,26'ya artırdığını açıkladı

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*