Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri (14.03.2018)

Adel Kalemcilik (ADEL, Sınırlı Pozitif): Şirketin Yönetim Kurulu 2017 yılı karından hisse başına brüt 0,93122 TL (net 0,79154 TL) nakit temettü ödeme kararını Genel Kurul onayına sunmaya karar vermiştir. Dünkü kapanış değerine göre bu rakam %5,4 temettü verimine denk gelmektedir.

İş Bankası (ISCTR, Öneri "AL", Nötr): İş Bankası, Çin Kalkınma Bankası ile işbirliği çerçeve anlaşması imzaladı. İş Bankası'nın yazılı açıklamasına göre anlaşma, Çin bağlantılı projelerin finansmanı da dâhil birçok farklı alanda karşılıklı işbirliğini öngörüyor. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, "Çin Kalkınma Bankası ile işbirliğimiz kapsamında Çin bağlantılı projeler için müşterilerimize verdiğimiz desteği artırarak sürdüreceğiz" dedi. Açıklamadaki bilgilere göre Türkiye ile Çin arasındaki ikili ticaret hacmi 2017 sonunda 26,3 milyar dolar seviyesine ulaştı. 

Kardemir (KRDMD, Nötr): Yolbulanlar Nakliyat 3,94 liradan 254 bin 529 adet Kardemir D hissesi sattı ve sermayedeki oranı %2,17'den %2,15'e düştü. Yolbulan Demir Sanayi ve Tic.A.S.,Yolbulanlar Nakliyat ve Tic.A.S.,Yolbulan Çelik San.ve Tic.Ltd.Sti.,Enkay Moda Konf.San.ve Tic.A.S., Mutullah Yolbulan, Ahmet Zeki Yolbulan,, Burak Yolbulan, Murat Yolbulan, Mustafa Yolbulan, Ilyas Sadi Yolbulan, Kamuran Yolbulan, Özlem Yolbulan'ın sahip olduğu %6,385 oranındaki paylar da Yolbulanlar Nakliyat ile birlikte hareket ediyor.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından Türkiye dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişilere ABD Doları cinsinden tahvil ihracı için HSBC, J.P. Morgan, MUFG, NatWest Markets, SG CIB ve UniCredit yetkilendirilmiştir. Nominal tutarı 500mn USD, itfa tarihi 16 Mart 2023 olan sabit faizli, 5 yıl vadeli ve 6 ayda bir kupon ödemeli tahvillerin getirisi ve kupon oranı % 6,10 olarak belirlenmiştir. Yurt dışında ihraç edilmesi planlanan 500mn USD tutarındaki borçlanma aracı ihracı için tertip ihraç belgesi alınabilmesi amacıyla SPK'ya başvurulmuştur.

Yataş (YATAS, Nötr): Yataş, yeni pazarlar oluşturmak ve daha geniş kitlelere hitap edebilmek amacıyla üçüncü bir markanın YATAŞ Grup bünyesine dahil edilmesine karar verdi. Aytaş Mobilya'da, Divan, Divan Home, Divan Terapi Yatak, Diivan Dream House, Divan Dünyası ve Divan Uyku Evi'nin marka ve isim haklarının devir alınmasına ilişkin görüşmelere başlanmasına karar verildi.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*