Günün Önemli Şirket Haberleri

Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK, Nötr): Banka, 101mn USD Murabaha Sendikasyon Kredisi temin etmiştir. 367 gün vadeli olarak temin edilen murabaha sendikasyon kredisinin maliyeti LIBOR+130bps olarak gerçekleşmiştir.

Migros (MGROS, Sınırlı Negatif): Moonlight Capital (Lüksemburg’da kurulu bir yatırım holding şirketi olup BC Partners tarafından yönetilen fonlara aittir), yaklaşık 13mn TL nominal değerli Migros hissesinin yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satışı için sözleşme imzalamıştır. Satışın gerçekleşmesi halinde Şirket’te doğrudan sermaye payı yaklaşık %8 olması, BC Partners’ın ise yönettiği fonlar üzerindenn Şirket’teki toplam payının yaklaşık %23,2 olması beklenmektedir. Satış fiyatı pay başına 26 TL olup satış işlemi borsa dışında gerçekleştirilecektir. Şirketin BC Partners tarafından yönetilen fonlara ait olan kalan hisseleri hisse satışının tamamlanmasından itibaren 90 gün için elde tutma taahhüdüne tabidir.

 

Hürriyet Gazetecilik (HURGZ): Daha önce Kamuyu Aydınlatma Platformu (“KAP”)’nda yer alan Özel Durum Açıklamaları vasıtasıyla; sermayesinde %100 oranında pay sahibi olunan doğrudan bağlı ortaklığı Hollanda’da mukim Hurriyet Invest B.V.’nin, sermayesinde %97,29 oranında pay sahibi olduğu Jersey’de mukim Trader Media East Ltd. (“TME”)’nin ve/veya TME’nin doğruudan veya dolaylı bağlı ortaklıklarının ve/veya bunların bünyesinde faaliyet gösteren iş kollarının, tamamen veya kısmen ayrı ayrı satışı veya bunlara stratejik ortak/ortaklar bulunması konusunda çalışmalara başlanmasına karar verildiği kamuya duyurulmuştu.
Ziraat Yatırım Menkul Değerler

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap