Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri (08.02.2018)

Alarko Holding (ALARK, Nötr): Alarko Holding iştiraki Alsim Alarko liderliğindeki konsorsiyumun Kazakistan'da kazandığı toplam 1,67 milyar USD ihale bedelli Alma-Ata Çevre Yolu projesine ilişkin sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Alsim Alarko'nun liderliğindeki konsorsiyum, Alma-Ata çevreyolu yapım ve işletilmesine ilişkin PPP ihalesine en iyi teklifi vermiş ve Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı ile Eylül ayında mutabakat zaptı imzalamıştı. Açıklamada, idari işlemlerin tamamlanmasının ardından Kazakistan Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı ile konsorsiyum arasında sözleşmenin bugün imzalandığı belirtildi. Açıklamaya göre, sözleşmede Alsim Allarko'nun payı %30,95 pay karşılığı 516,4mn USD olacak. Sözleşmede projenin inşaat yapım süresi 50 ay, işletme süresi 15 yıl 10 ay olmak üzere toplam süre 20 yıl olarak belirlendi.

Enerjisa Enerji (ENJSA, Nötr): Enerjisa Enerji A.Ş.'nin (Şirket) halka arz edilen 236.213.792 TL nominal değerli paylar 08/02/2018 tarihinden itibaren 6,25 TL baz fiyat ve "ENJSA.E" kodu ile Borsa İstanbul Yıldız Pazar'ında, A grubunda sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır.

İş Bankası (ISCTR, Öneri "AL", Nötr): Banka'nın GMTN programı kapsamında hazırladığı 25mn EUR tutarındaki ihraç belgesi SPK tarafından onaylanmıştır.


Tav Havalimanları (TAVHL, Öneri "EKLE", Nötr): TAV Havalimanları CEO'su Sani Şener ile Karadağ Başbakanı Dusko Markovic görüşmesi sonrasında Karadağ Hükümeti tarafından yapılan açıklamada, TAV'ın Podgorica ve Tivat'taki havalimanlarının geliştirilmesi ile ilgilendiği kaydedildi. Açıklamaya göre görüşmede turizmin canlandırılması amacıyla Berane havalimanının iyileştirilmesii de tartışıldı. (Kaynak: BusinessHT)

Türk Hava Yolları (THYAO, Nötr): Türk Hava Yolları (THY), geçtiğimiz yıl artan yolcu talebi nedeniyle 2018'de bazı hatlarda frekans artışı yapma kararı aldı. Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan THY, 2017 yılındaki yüksek yolcu talebi ve 2018 yılındaki hedefleri doğrultusunda farklı uçuş noktaları için sefer sayılarını artırma kararı aldı. Bu kapsamda talebin arttığı 6 hatta frekans artışı yapılacak. THY'nin seferlerini arttırma karası aldığı uçuş noktaları ise yazılı açıklamayla kamuoyuna duyuruldu. Haftada 4 frekans olarak icra edilen İstanbul-Phuket (HKT)-İstanbul seferleri, 17 Eylül tarihi itibariyle haftada 6 frekans; 9 frekans olarak icra edilen İstanbul- Dubrovnik (DBV)-İstanbul seferleri ise 25 Mart'tan itibaren haftada 11 frekans olarak gerçekleştirilecek. Haftada 12 frekans olarak icra edilen İstanbul-Podgorica (TGD)-İstanbul seferleri, 25 Mart tarihi itibarıyla haftada 13 frekansa, haftada 4 frekans olarak icra edilen İstaanbul- Yekaterinburg (SVX)-İstanbul seferleri de 4 Haziran'dan itibaren haftada 5 frekans yükseltilecek. Haftada 4 frekans olarak gerçekleştirilen İstanbul-Bari(BRI)-İstanbul seferi ise, 25 Mart itibariyle haftada 5 frekans olarak düzenlenecek. Haftada 10 frekans olarak icra edilen İstanbul-Bremen (BRE)-İstanbul seferi, 25 Mart tarihinden itibaren haftada 14 frekans yükseltilecek. (Kaynak: İHA)
 
Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*