Logo reklamı

Günün Önemli Şirket Haberleri

Alarko GYO (ALGYO, Nötr): Alarko GYO, Moskova / Rusya Federasyonu adresindeki gayrimenkulün üst hakkına sahip olan, faaliyeti sadece gayrimenkul olan Rusya Federasyonunda mukim Mosalarko OJSC şirketinin değerlemesi yaptırılmış, değerleme şirketinin 14.03.2018 tarihli değerleme raporu ile şirketin tamamına 17mn USD değer biçilmiştir. Sözkonusu şirketin %10 hissesinin 1,7mn ABD Doları bedelle satın alınmasına, bedelinin hisse devri sırasında peşin olarak ödenmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Aksa Enerji (AKSEN, Sınırlı Pozitif): Aksa Enerji ÜÜretim A.Ş.'nin bağlı ortaklığı Aksaf Power Ltd., dün Societe Jiro Sy Rano Malagasy (Jirama) ile Madagaskar'da şu anda 66 MW kurulu güçle faaliyet gösteren mevcut santraline bitişik, Jirama'ya ait 24 MW kurulu güçteki bir santralin rehabilitasyon ve işletmesi için bir anlaşma imzalamıştır.

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri "EKLE", Nötr): Şirket projelerinden olan ve 26.04.2018 Perşembe günü 1.Oturumu yapılması planlanan Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin i halesi, hukuki süreç tamamlanana kadar ileri bir tarihe ötelenmiştir.

SEKTÖR HABERLERİ

Anti Damping: Çin Halk Cumhuriyeti menşeli "sentetik veya suni devamsız liflerden dokunmuş mensucat" ürününe yönelik yürürlükte bulunan dampinge karşı kesin önleme ilişkin olarak bir nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verildiği Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Sigorta: Sigortacılık sektöründe büyümenin devam ettiğini belirten Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, "Konutların sadece %46'sı ddepreme karşı sigortalı. Kaskoda %25'ler civarında, sağlıkta %3-4'ler mertebesinde bir penetrasyon oranı var. Türkiye'deki sigorta sektörünün önü açık" dedi. Prim üretiminin Avrupa pazarında 1,5 trilyon dolar, Türkiye pazarında ise 13 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirten Dinçer, ülkede sigortacılık sektöründe büyümenin devam ettiğini dile getirdi. Kaynak: Dünya

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Orge Enerji (ORGE, Sınırlı Pozitif): Şirket'in İstanbul'da inşası devam etmekte olan ve toplam 19 istasyondan oluşan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Projesi'nin, ihale edilen 1 istasyonunun Elektrik İşlerinin bir kısmına yönelik olarak verdiği 1mn Euro+KDV tutarındaki teklife ilişkin olarak, işveren Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş. ile alt yüklenicilik sözleşme görüşmelerine başlandığı kamuoyuna duyurulmuştu. Bahsi geçen projenin sözleşme imza süreci tamamlanmıştır. Böylece Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Projesi'nde toplam sözleşme büyüklüğü 2,6mn Euro+KDV tutarına ulaşmıştır. Sözleşme kapsamındaki taahhüt işlerinin yakın zamanda başlaması ve Ağustos 2018'de bitirilmesi planlanmaktadır.

Bimeks (BMEKS, Negatif): Bimeks 2017 yılı finansallarını açıkladı. Buna göre şirketin 2017 yılı satışları %80,1 gerilemeyle 240,1mn TL olurken, brüt zarar 108mn TL olarak gerçekleşti. Faaliyet zararı 279,8mn TL, net dönem zararı ise 376,8mn TL'yi gösterdi. 2016 yılı net dönem zararı 147,8mn TL idi.

Flap Kongre (FLAP, Nötr): Şirket, 2-4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşecek, Nörolojik Araştırmaları Destekleme Derneği, ''5. İstanbul MS Days'' Organizasyonunu yerine getirme görevini üstlenmiştir.

 

 

Ziraat Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*