Güneş enerjisi ekipmanı için 30 şirkete devlet desteği

Türkiye’deki güneş enerjisi ekipmanı…

Türkiye’deki güneş enerjisi ekipmanı üreticilerinin ihracatını artırmak amacıyla kümelenme çalışması başlatıldı. GÜNDER’in yürüttüğü program kapsamında Ulusal Rekabetçiliği Geliştirme desteklerinden yararlanacak 30 firma belirlendi.

ANKARA – Türkiye’deki güneş enerjisi ekipmanı üreticilerinin ihracatını artırmak amacıyla kümelenme çalışması başlatıldı. GÜNDER’in yürüttüğü program kapsamında Ulusal Rekabetçiliği Geliştirme desteklerinden yararlanacak 30 firma belirlendi. Türkiye geneline yayılmış üyelerden oluşan küme katılımcıları fotovoltaik panel üreticileri ve tamamlayıcı ürün üreticileri (taşıyıcı sistem-kablo vs.) ile bu ürünleri kullanarak anahtar teslimi sistem kurulumu yapan firmalardan oluşuyor. Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan Ulusal Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) destekleri kapsamında katılımcı firmaların ihracat rakamlarının en az yüzde 40 oranında artırılması hedefleniyor.

Meltem GÜNDÜZ 

 

 

Kaynak : www.dunya.com

http://www.dunya.com/ekonomi/ekonomi-diger/gunes-enerjisi-ekipmani-icin-30-sirkete-devlet-destegi-296627h.htm

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap