Gübre Fabrikaları, Koza Altın için TMSF’ye başvurdu

60661 Gübre Fabrikaları, Koza Altın için TMSF'ye başvurdu

Gübre Fabrikaları tarafından KAP’a yapılan açıklamada, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ile ilgili olarak TMSF’ye yapılan başvuru ile ilgili bilgi verildi.

Şirketten gelen açıklama şöyle;

Şirketimizin 29.12.2015 tarihli özel durum açıklamasında;

Bilecik ili, Söğüt ilçesi Kızılsaray Köyünde kain ER 1151632 ve İR 3141 Ruhsat nolu maden sahasına ilişkin İŞLETME RUHSATLARI devirlerinin İPTALİ ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde tekrar Şirketimiz adına TESCİLİNE, Maden işletme sahalarından davalı Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’nin tahliyesi ile Şirketimize teslimine yönelik dava açıldığı duyurulmuştur. 

Daha önce kayyım atanan Koza Altın İşletmeleri A.Ş. firmasının 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında TMSF’ye (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) devredilmesi sonrası şirketimizce;

Mezkur maden sahalarının tahliye edilerek şirketimize teslim edilmesi ile şirketimizce feshedilen sözleşme kapsamında daha önce Koza Altın İşletmeleri A.Ş.’ye devredilmiş olan işletme ruhsatlarının şirketimiz adına tescili için Maden İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli devir işlemlerine başlanılmasına yönelik TMSF’den talepte bulunulmuştur. 

Ayrıca Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ile ilgili dava sürecimiz devam etmektedir.

Süreçlere ilişkin bir gelişme olması durumunda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

14 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap