Gözler Janet Yellen’de

x9ouvJwHIXkJAAAAABJRU5ErkJggg== Gözler Janet Yellen'de

Ons altın fiyatları 1230 – 1225 bölgesi içerisinde hareket ediyor. Bu noktada yukarı yönde hareketlerin devamı açısından 1230 direncinin aşılmasını beklemek gerekli. Teknik olarak kısa vadeli alçalan tren oluşumunun yukarı yönde geçilmesi 1230 direncinin aşılma ihtimalini sıcak tutsa da gün içerisinde FED Başkanı Yellen’in ABD Kongresinde gerçekleştireceği konuşma altın fiyatları üzerinde ki asıl belirleyici unsur olacaktır. Bu konuyu kısaca belirtmekte fayda var:
” Piyasalarda Janet Yellen’in faiz artırımının zamanlamasına yönelik sinyal niteliği taşıyacak bir söz söylemesi beklenen senaryo değil. Yani Mart ayına yönelik kuvvetli vurgu ihtimali zayıf…
” Yellen’in yıl içerisinde üç faiz artırımı beklentilerini yineleyeceği düşünülüyor. Bu durumda aslında Mart ihtimalinin canlı tutulması demek… Fakat piyasaların fiyatladığı bir konu olması nedeniyle sürpriz olarak sayılmayacak.
” Yellen’in beklentiler dışında bir konuşma gerçekleştirmesi ( yani net olarak şahin ya da güvercin söylemler… ) piyasalarda sert volatiliteyi de beraberinde getirecektir.
Bu şartlar dahilinde ons altın fiyatları yön bulacak…

Şimdilik teknik olarak 1230 direncinin aşılıp aşılmayacağını takip ediyoruz. Bu direnç seviyesinin aşılabilmesi durumunda 1236 ve 1244 dirençlerinin yeniden takip edileceğini not edelim. 1230 seviyesinin aşılaması durumunda ise ilk olarak 1225 desteğine doğru bir geri çekilme görebiliriz. Şayet bu destek seviyesinin kırılması ile altın fiyatlarında satışların hızlanabileceğini ve 1220 desteğine kadar kısa vadede gevşemenin görülebileceğini düşünüyoruz.

Dirençler: 1230 – 1236 – 1244

Destekler: 1225 – 1220 – 1215

 Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

14 Feb 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap