Gözde Girişimin Gözdesi MAKTK 5 yılını doldurdu

Makina Takım Endüstrisi,

Türkiye’nin ilk kesici takım üreticisi olarak 1957 yılında kurulmuştur.

Türk sanayisinin çok eski firmalarından biri olması ve dolayısıyla çok uzun yıllar Türk sanayisi içerisinde yer alan firmalarla uzun soluklu çalışması, kuruluşundan bugüne kadar büyük teknoloji üreticilerinden almış ya da transfer etmiş olduğu patent, know-how ve tezgâh üretim bilgisi, kendi fabrikasında yetiştirdiği mühendis, işçi kadrosu ile üretilen ürünlerdeki yüksek kalitesi, kapasite büyüklüğü, bilgi birikimi ve üretim teknolojisi ile “Makina Takım” markasının Türkiye’de önde gelen kesici takım markası olmasını sağlamıştır. Aynı zamanda yurtdışında sektördeki tercih edilen sayılı markaların arasında.

makina-takim Gözde Girişimin Gözdesi MAKTK 5 yılını doldurdu

Ülker Grubuna ait olan Gözde Girişim Sermayesi şirketinin yatırımlarından biri olan Makine Takım Endüstrisi Gözde Grişimin portföyüne 2012 Ocak ayında girmişti.Şirketin MAKTK deki ortaklık yüzdesi ise %83 seviyesinde ve yatırım olarak 5 yılını doldurdu.

Hisse performansı dikkat çekiyor

MAKTK hisselerinin bir yıllık değişimi yükselen borsa trendi ile birlikte %147 seviyesini buldu. 2016 başlarında 1.1 seviyesinden işlem gören hisseler hafta ortası kapanışını 2.23 seviyesinden tamamladı.Yıllık bazda ise şirketin hisseleri en yüksek seviye olarak 3.20 yi gördü. Geçen sene ilk 3 aylık konsolide net karı -3.7 milyon olan şirket bu sene ilk çeyreğini 786 bin TL kar ile kapattı. şirketin şuan ki piyasa değeri ise 446 milyon TL.

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

bu haber de çok ince bir mesaj vermişsiniz hisse yüzde 4 gitti 2.81 oldu. bu haberde maktknin satılacağını mı anlıyoruz

Cevapla