Goldman Sachs’tan satış dalgası uyarısı

ABD borsalarının tüm zamanların en yüksek…

ABD borsalarının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşması bazı analistleri kaygılandırmaya başladı.

Bu analistlerin başında gelen Goldman Sachs Yönetici Direktörü Christian Mueller-Glissmann, büyük bir satış dalgası yaşanabileceğini öngördü.

Glissmann, hisselerdeki değerlenmeye rağmen şirketlerin büyüme performansının düşük olduğunu belirtti.

Goldman Sachs analisti, İngiltere’nin AB’den ayrılma referandumu, Fed’in faiz artırım süreci ve ABD Başkanlık seçimlerinin belirsizlik yarattığına dikkat çekti.

Glissmann, böylesi belirsizlik dönemlerinde büyük endekslerde yüzde 20’lere varan kayıplar görülebileceğini belirtti

Küresel piyasalarla entegrasyonun yüksekliği nedeniyle, büyük satış riski karşısında hedge mekanizmasını çalıştırmak zor olabiliyor.

Bu nedenle Glissman, muhtemel kayıplardan kaçınmak isteyenler için tahvil piyasasının, ETF ya da yabancı hisse senetlerinin de korunak sağlayamayabileceği uyarısında bulundu.

Glissmann’ın başında bulunduğu Goldman Sachs analistleri mayıs ayında küresel varlıklara bakışını durağana çevirmiş ve yatırımlara nakit ya da şirket tahvillerine dönmelerini önermişlerdi.

 

 

-Bloomberg news

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap