Global Tower’ın halka arzı ertelendi

Global Tower’ın bu ay planlanan halka arzı, ABD seçimleri, Fed’in muhtemel piyasa etkileri ve siber riskler nedeniyle ertelendi.

Şirketten KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Global Tower, Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimlerinin ve FED’in almayı düşündüğü faiz kararlarının piyasalardaki muhtemel etkileri ile siber riskleri de dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucunda, ana ortağı Turkcell ile de mutabık kalarak, borsada işlem görme günü 27 Ekim Perşembe olarak planlanan halka arz işlemini, piyasaların daha güvenli ve istikrarlı hale gelişine kadar ertelemiştir.”

Turkcell tamamına sahip olduğu Global Tower’ın halka arzı için Nisan ayı sonunda çalışma başlatmıştı.

Geçen hafta şirketin sermayesinin yüzde 25’ine kadar olan kısmının, hisse başına 3.82 ile 4.46 lira aralığından halka arz edileceği açıklanmıştı. 

27 Ekim’de gerçekleşmesi hedeflenen halka arz öncesi açıklamalarda bulunan Global Tower’ın CEO’su Nihat Narin, şirketin dağıtılabilir net gelirlerinin en az yüzde 75’ini temettü olarak dağıtmayı planladıklarını söylemişti.

Narin halka arzın tamamlanmasının ardından şirketin büyüme konusunda da daha iddialı olacağını belirtmişti.

“Şirketin organik yollarla büyüme stratejisi devam ederken, seçici ve disiplinli  inorganik büyüme opsiyonlarına da odaklanılacak” diyen genel müdür, “Bu bağlamda şirket olarak Global Tower’ın büyüyerek bölgesel bir güç haline gelebileceği cazip birleşme ve satın alma opsiyonları olabileceğine inanıyoruz” dedi. 

24 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap