GBPUSD’da Uzun Vadeli Yükselişler mi Başlıyor?

GBPUSD, 1,70’li seviyelerden başlayan düşüş kanalını kırdı ve kırılan trendin üst seviyesini test etti.

GBPUSD, 1,70’li seviyelerden başlayan düşüş kanalını kırdı ve kırılan trendin üst seviyesini test etti. Arkasından başlayan alış baskıları ile yükselişe geçen GBPUSD paritesi kısa vadede50 günlük ortalamayı yukarı yönlü kırarsa fibonacci %23,6 seviyesi olan 1,5475 direncine doğru bir hareketlenme başlayabilir. Ancak bu seviyenin altında kalmaya deva ederse yatay veya hafif satıcılı bir görünüm içerisinde hareket edebilir.

 

Uzun vadede ise bambaşka bir görünüm var. Görülen dip seviye olan 1,50 seviyesi uzun dönemde çok kritik olan bir destek noktası. 1996 yılından beri bu seviyeden başlayan yükselişler her seferinde 1,70 seviyesine doğru devam etmiş (sadece 2011 yılında 1,67 ile sınırlı kalmış). Akıllardaki soru ise bu senaryo kendisini tekrar edecek mi ve orta-uzun vadeli yükselişler başlayacak mı?

58565-gbpusd2 GBPUSD'da Uzun Vadeli Yükselişler mi Başlıyor?

58566-gbpusd GBPUSD'da Uzun Vadeli Yükselişler mi Başlıyor?

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap