GBPCHF Teknik Analizi – 27.11.2015

GBPCHF, yükselen takoz formasyonu içerisinde hareket ediyor.

GBPCHF, yükselen takoz formasyonu içerisinde hareket ediyor. 1,5585 direnci kırılmadığı sürece aşağı yönlü hareket başlayabilir. Bu durumda 21 ve 144 günlük hareketli ortalamalar ile formasyonun alt seviyesi olan 1,4750 destekleri hedeflenebilir.

Yukarı yönlü bir kırılma durumunda ise kısa vadede 1,58 direnci gündeme gelebilir. Bu direncin de üzerindeki hareketlerde alış baskıları daha da artabilir.

 

MACD indikatöründe uyumsuzluk söz konusu. Ayrıca takoz formasyonunun tepe seviyelerinde dönüşlerde sinyal seviyesinin kırılması ile hızlı düşüşler olduğu görülmekte. An itibariyle MACD indikatörü, sinyal seviyesini aşağı yönlü test ediyor. Kırılma durumu satış sinyali olarak algılanabilir.

 

RSI’da ise tepe seviyelerinden geri dönüşlerde kısa bir duraksamanın ve paritedeki kısa bir toparlanmanın ardından daha sert bir satış dalgası geldiği görülüyor. RSI’da önceki dip seviyesi kırılırsa MACD’deki satış sinyali desteklenebilir.

174326-gbpchf GBPCHF Teknik Analizi - 27.11.2015

Burç Oran

Sanko Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzman Yardımcısı

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap