FOMC Öncesinde EURUSD Teknik Görünüm

EURUSD, uzun dönemde kritik öneme sahip 1,12’nin altında kısa süreli sert düşüş kaydetsede bu seviye altında tutunamadı ve tekrar toparlandı, orta vadede devam eden düşüş kanalının içerisine döndü (kırmızı çizgiler).

EURUSD, uzun dönemde kritik öneme sahip 1,12’nin altında kısa süreli sert düşüş kaydetsede bu seviye altında tutunamadı ve tekrar toparlandı, orta vadede devam eden düşüş kanalının içerisine döndü (kırmızı çizgiler). Daha kısa vadede ise yukarı yönlü bir kanal oluşturdu. FOMC öncesinde bu iki kanal arasında sıkışma oluştuğu görülüyor ve gelecek açıklamalar sonrasında iki kanaldan birinin kırılması ihtimali büyük.

144 saatlik ortalama ile desteklenen orta vadeli düşüş kanalının üst seviyesi 1,1383. Bu seviye üzerinde kalıcı bir tutunmada 1,15 direncine doğru bir hareketlenme görülebilir.

Kısa vadeli kanalın alt seviyesi olan 1,1314 desteği kırılırsa tekrar 1,12 seviyesine doğru bir geri çekilme gerçekleşebilir.

53231-eurusdch1 FOMC Öncesinde EURUSD Teknik Görünüm

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap