FOMC öncesi Dolar/TL Teknik Görünüm

Dolar/TL, FOMC basın toplantısı yaklaşırken 2,37 direncinin üzerinde hareket ediyor.

Dolar/TL, FOMC basın toplantısı yaklaşırken 2,37 direncinin üzerinde hareket ediyor. Alış baskılarının artması kısa vadede oluşan trendin üst seviyesi olan 2,3940 direncine doğru yükselişlerin devam etmesine neden olabilir. Toplantı sonrasında sahin açıklamalar gelirse orta vadede kritik öneme sahip 2,40 direnci test edilebilir. Ancak bu seviyenin üzerinde günlük kapanışlar gelmediği sürece yükselişlerin devamı konusunda temkinli olmakta fayda olabilir.

2,40 üzerindeki kalıcı bir tutunmada orta vadeli yükseliş hareketi devam edebilir. Bu durumda orta-uzun dönemde hedef 2,72 seviyesi olabilir.

 

Daha güvercin açıklamalar gelirse bu hafta içerisinde tekrar 2,37’nin altında hareketler görülebilir. Bu durumda 2,3570 ve bu seviyeninde altında 144 birimlik ortalama olan 2,3243 destekleri takip edilebilir.

 

Orta-uzun vade için 19 Ocak’ta hazırladığımız analizimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://parahaberi.com/tr-TR/haberler/93318/dolartl-orta-uzun-vade-analiz

53223-usdtrych4 FOMC öncesi Dolar/TL Teknik Görünüm

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap