Fitch Not İndirecek mi ?

USDTL – Fitch Not İndirecek mi 

Yurtiçi piyasalarda bütün dikkatler uluslarası kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch’in Türkiye kredi not görünüm değerlendirmesinde olacak. Kuruluşun takviminde her ne kadar Türkiye ile ilgili değerlendirmesini bugün yapacağı gözükse de, kuruluş yaptığı incelemeler sonucu değerlendirmesinde herhangi bir değişiklik yok ise yeni bir açıklamaya ihtiyaç duymayabiliyor. Değerlendirme sonuçları genelde gün sonunda açıklanıyor ve piyasaların kapanışı bekleniyor. Ancak yine de yurt içi piyasaların kapanışı ardından her an değerlendirme ile ilgili bir açıklama gelebilir.
Son günlerde TL’de görülen değer kaybında Fitch’in olası not indiriminin etkisi olduğunu unutmamak lazım. Olası bir not indirim kararında TL’de hızlı değer kaybı devam edebilir. Teknik olarak 3.8400 üzerinde 4 saatlik, 3.7820 üzerinde ise günlük bar kapanışlarını devam ettiren USDTRY kurunda bu destekler korunduğu sürece Dolar iştahının devam edebileceğini düşünüyoruz. Ancak Fitch not indirmezse bu da USDTRY kurunda kar satışlarını da beraberinde getirerek 3.7820 altına sert bir geri çekilme getirebilir.
Destekler: 3.8680 – 3.8400 – 3.8230
Dirençler: 3.9260

 ZirveFX

27 Jan 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap