Fetö ve Dış güç sorunu olmasa 129 bin seviyesindeydi

Tarihi rekor!

Borsa İstanbul 95 bini de geçti… Borsa İstanbul Endeksi 95 bin puanı da aşarak yeni tarihi rekor düzeyi gördü. 95 bin 196 puana çıkan BİST 100 endeksi böylece tarihi zirvesini 95 binin üzerine taşımış oldu… Uzmanlar yeni hedef olarak 100 bin barajını aşacağını gösteriyor..

Önce darbe girişiminin püskürtülmesi devamında ise yapılan yerinde operasyonlar ile siyasi, kamu ve özel sektörde yapılan başarılı temizlik ile piyasalara birazda olsa güven geldi.Hemen arkasından ekonomiyi rahatlatacak yenilikçi hamleler ile kredi garanti fonu , bankalara özellikle özel sektöre verilmesi gereken nakit desteği için yapılan siyasi baskı İstihdam seferberliğini de işin içine katınca iç piyasada canlanma sağlanmış oldu.

IMG_4989-300x169 Fetö ve Dış güç sorunu olmasa 129 bin seviyesindeydi

Gelelim teknik göstergeler

bütün bu gelişmelere istinaden yukarı yönlü trende giren bist100 endeksinde kar satışları oldukça zayıf kaldı ve 89 bin seviyelerinde ciddi direnç göstergelerine rağmen bist100 95 bin seviyesine kadar yükseldi. Bu seviyenin borsa tarihinin zirvesi olduğunu unutmayalım. Şimdi ise hayal görünen bu seviyelerin bu hafta içinde geçilmeye çalışıldığına şahit olduk. teknik göstergeler borsa İstanbulun 95.000 seviyesinin üstünde bir hafta kapanışı yapması halinde 129.000 seviyesine yolculuğa çıkacağını gösteriyor…

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap