FETÖ bağlantılı 200 milyonluk işlem askıda

nasil-broker-olunur_646x340 FETÖ bağlantılı  200 milyonluk işlem askıda

MALİ Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), savcılıklardan gelen talepler üzerine Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı 398 dosya kapsamında 29 bin 698 kişi hakkında analiz ve değerlendirme çalışması yaptı.

FETÖ bağlantılı kişilerle ilgili toplam değeri 200 milyon lirayı aşan 879 finansal işlemin askıya alınması kararlaştırıldı. Maliye Bakanlığının 2017 Bütçesi’ne ilişkin çalışmada, MASAK’ın faaliyetlerine ilişkin bilgilere yer verildi. Buna göre, terörizmin finansmanıyla mücadele kapsamındaki çalışmalar sonucu bu yıl toplam 555 kişi hakkında ilgili savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu.

Aklama suçuyla mücadele kapsamında ise haklarında suç duyurusunda bulunulan kişi sayısı 111’i buldu. MASAK tarafından kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan istihbari nitelikteki bilgi paylaşımları kapsamında 16 bin 396 kişi hakkında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla bilgi alışverişinde bulunuldu. MASAK, FETÖ’nün sınır aşan suç gelirlerinin aklanması faaliyetlerine ilişkin de diğer ülkelerle bilgi paylaşımı ve işbirliğine devam etti.

27 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap