Ferrari Halka Arzı Tamamlanıyor

19 Ekim Pazartesi günü tamamlanabilir.

9 Ekim Cuma günü fiyat aralığı $48-52 belirlenen Ferrari halka arzının 19 Ekim Pazartesi günü tamamlanması bekleniyor. Halka arz ABD’de $48-52 fiyat aralığından 9.8 milyar dolar piyasa değeriyle gerçekleştirilebilir. Hisse senedinin RACE koduyla 21 Ekim Çarşamba günü işlem görmeye başlaması bekleniyor. Yatırımcılar ilk işlem gününde Ferrari’nin performansını yakından izliyor olacak.

 

Hissenin halka arz fiyatı piyasa beklentilerinin üstünde açıklandı. Ancak Fiat Chrysler’in hedeflediği piyasa değerinin altında kaldı. Ferrari ve Fiat Chrysler CEO’su Sergio Marchionne 13.5 milyar dolar piyasa değeri hedeflediğini ifade etmişti. Halka arz izahnamesinde ifade edildiği üzere Ferrari’nin üretimi 2019 yılına kadar 9.000’i aşabilir. 2015 yılı itibarıyla üretilen araç sayısı 7.700 olarak tahmin ediliyor.

Sanko Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümü

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap