Ferrari Halka Arzı Tamamlandı

9.8 milyar dolar

Ferrari halka arzı 20 Ekim Salı günü tamamlandı. Halka arz fiyat aralığının üst sınırından ($52) gerçekleştirildi. 21 Ekim Çarşamba günü NYSE’de işlem görmeye başlıyor olacak. RACE kodlu hissenin piyasa değeri 9.8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Fiat Chrysler’e ait olan %10 payın tamamı satıldı. 893 milyon dolar sermaye artırımıyla 17.2 milyon adet hisse senedi halka arz edildi. Hissenin $48-52 fiyat aralığından halka arz edilmesi planlanmaktaydı.

 

Halka arz sonrasında Fiat Chrysler’in payı %90’dan %80’e geriledi. Piero Ferrari ve halka açık kısmın oranı ise %10 oldu. Fiat CEO’su Marchionne Mayıs ayında halka arz sonrası piyasa değerini 13.5 milyar dolar olarak hedeflemekteydi. Analist tahminleri ise 5 ila 7 milyar dolar civarındaydı. Halka arz 9.8 milyar dolar piyasa değeriyle analist tahminleri üstünde Marchionne’nin tahminleri altında gerçekleşti.

Yararlanılan Kaynak: WSJ

 

Sanko Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümü 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap