FED Altın’da Baskıyı Arttırıyor

Piyasalarda Kuzey Kore ve ABD arasındaki gerginliğin azalması ile ekonomik veriler ve Fed tekrar ön plana çıktı.

 

Geçtiğimiz hafta ABD’den gelen ÜFE ve TÜFE rakamlarının Ağustos’ta beklentileri karşılaması ile dolar tarafındaki düşüş durdu, ancak dolar henüz kayıplarını telafi etmiş değil.
Jeopolitik risklerin azalması, risk iştahının artması ve Fed beklentileri ile kıymetli metal kazançlarının çoğunu geri vererek bugün 1,306$ seviyesine geriledi.

 

Piyasalar Fed’in yarınki toplantısında faiz artışı beklemiyor, ancak yıl içi planladıkları 3 faiz artışına sadık kalacaklarının sinyali alınırsa dolar bir miktar yükseliş yaşayabilir.

 

Fed’den çok şahin bir açıklama gelmedikçe dolarda yükseliş beklenmiyor, doların kazançlarını geri alabilmesi için ABD verilerinin pozitif gelmesi gerekiyor-özellikle Eylül enflasyon rakamları-

 

Yarın akşamki Fed toplantısı ve Fed Başkanı Yellen’in açıklamaları öncesinde Ons Altın’daki baskının devam etmesi bekleniyor. Yellen’den gelecek açıklamalar ile görülecek volatilitede 1,300$ tabanının korunması durumunda Ons Altın’daki toparlanma devam edebilir, bu destek altında ise tekrar 1,280$ seviyesine doğru kayıplar yaşanabilir.

 

Kaynak: Investing.com

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap